5 / 0

Prachatice - Žernovice

Prachatice jsou město plné zajímavostí. Vše začíná na Velkém náměstí. Hned na začátku potkáte Prachatické muzeum neboli ...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 26 km

Popis cyklotrasy

Prachatice jsou město plné zajímavostí. Vše začíná na Velkém náměstí. Hned na začátku potkáte Prachatické muzeum neboli Sitrův dům. Muzeum stojí na místě původního gotického domu, který byl přestavěn do současné podoby v roce 1604. O pár metrů dále se nachází Národní dům s pamětní deskou slavného houslového pedagoga Otakara Ševčíka. Přímo na náměstí se nachází Knížecí dům, poznáte ho podle bohatě zdobené fasády. Dům zde byl postaven v roce 1572. O pár domů dále narazíte na budovu Nové radnice. Na radnici navazuje také Městské divadlo, vedle kterého se nachází asi nejvzácnější budova na náměstí, a to budova staré radnice. Kousek od náměstí se nachází park Parkán a u kostela svatého Jakuba také vyhlídková věž. Z náměstí pojedete po ulici Zvolenská, a dále na Nebahovskou a Žernovickou.

Z města budete pokračovat kolem lomu Kobylí hora do obce Vitějovice, u které se nachází zřícenina hradu Osule. Tento gotický hrad se také jinak nazývá Vitějovický hrad. Byl založen pravděpodobně Přemyslem Otakarem II ve 2. polovině 13. století. Nikdy však nebyl úplně dostavěn. Během svojí krátké existence vystřídal několik majitelů až byl nakonec pobořen.

Z Vitějovic pojedete do obcí Vrbice, Třebanice, Kralovice, Nebahovy a Žernovice

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí