Cyklotrasa Prachatice - Žernovice

Prachatice jsou město plné zajímavostí. Vše začíná na Velkém náměstí. Hned na začátku potkáte Prachatické muzeum neboli Sitrův dům. Muzeum stojí na místě původního gotického domu, který byl přestavěn do současné podoby v roce 1604. O pár metrů dále se nachází Národní dům s pamětní deskou slavného houslového pedagoga Otakara Ševčíka. Přímo na náměstí se nachází Knížecí dům, poznáte ho podle bohatě zdobené fasády. Dům zde byl postaven v roce 1572. O pár domů dále narazíte na budovu Nové radnice. Na radnici navazuje také Městské divadlo, vedle kterého se nachází asi nejvzácnější budova na náměstí, a to budova staré radnice. Kousek od náměstí se nachází park Parkán a u kostela svatého Jakuba také vyhlídková věž. Z náměstí pojedete po ulici Zvolenská, a dále na Nebahovskou a Žernovickou.

Z města budete pokračovat kolem lomu Kobylí hora do obce Vitějovice, u které se nachází zřícenina hradu Osule. Tento gotický hrad se také jinak nazývá Vitějovický hrad. Byl založen pravděpodobně Přemyslem Otakarem II ve 2. polovině 13. století. Nikdy však nebyl úplně dostavěn. Během svojí krátké existence vystřídal několik majitelů až byl nakonec pobořen.

Z Vitějovic pojedete do obcí Vrbice, Třebanice, Kralovice, Nebahovy a Žernovice

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 26 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!