5 / 3

Praha hlavní nádraží - Klánovice žst.

Přístupnost Prahy pro cyklisty se stále zlepšuje, a přestože většina milovníků zamíří spíše na okraj, ani střed není nez...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 33 km

Popis cyklotrasy

Přístupnost Prahy pro cyklisty se stále zlepšuje, a přestože většina milovníků zamíří spíše na okraj, ani střed není nezajímavý. Nebudeme se proplétat přeplněnými ulicemi, ale po nových cyklostezkách. Pojedeme z centra na okraj tak, abychom si v případě, že nám ještě zbudou síly, mohli přidat nějaká zajímavá místa. Zpět se vrátíme vlakem, který jezdí skoro tak často jako tramvaj.


Nejdříve nás čeká zajímavá cesta po zrušené železniční trati, projedeme dvěma tunely pro pěší a cyklisty, posoudíme, nakolik je potřeba budovat nákladné cyklostezky, jako je Rokytka, a pak se již vymotáme do poklidných okrajových částí. Celý výlet zakončíme v Klánovickém lese, největším lesním komplexu Prahy. Nepojedeme žádnou divočinou, možností k občerstvení bude tedy dost.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí