Cyklotrasa Praha - Karlštejn

Od Prahy ke Karlštejnu!


Trasa začíná od stanice metra B Luka, kde stačí přejít přes hlavní ulici Mukařovského a pak jen pokračovat rovně mezi pravou a levou částí obchodních center. Tak se nacházíte na CT 0013, která vás povede z Prahy ven. Musíte ještě přejít na semaforech přes Jeremiášovu ulici a silnice pak směřuje do Řeporyjí. Silnice vás dále povede na sousední Ořech. Budete se držet značení a již v otevřené krajině budete směřovat na blízkou Chýnici. Zde doporučujeme se značení nedržet a využít zkratky, tedy jet rovně do vsi i v momentě, kdy značka směřuje ostře doprava na polní cestu a okliku. Chýnicí samotnou opět projedete dle značení, tedy na první křižovatce doprava a dále po hlavní až na konec vesnice.Míříte nyní k malé vesničce Kuchař, kterou jen projedete, až v sousedním Trněném Újezdě příjde opět výjimka a kratší bude jet jen rovně, ne podle značení. Ocitnete se za vsí a silnice vás povede již k Mořině, poslední obci před Karlštejnem. I zde se situace opakuje, CT 0013 na křižovatce za kostelem uhýbá doprava, ale kratší cesta je rovně. Upozorňujeme, že na většině území obce Karlštejn platí zákaz vjezdu všech vozidel, tedy i jízdních kol, a zejména v letní sezoně na dodržování tohoto pravidla dohlížejí strážníci.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 19 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.