5 / 3

Praha - Karlštejn

Od Prahy ke Karlštejnu!Trasa začíná od stanice metra B Luka, kde stačí přejít přes hlavní ulici Mukařovského a pak jen p...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 19 km

Popis cyklotrasy

Od Prahy ke Karlštejnu!


Trasa začíná od stanice metra B Luka, kde stačí přejít přes hlavní ulici Mukařovského a pak jen pokračovat rovně mezi pravou a levou částí obchodních center. Tak se nacházíte na CT 0013, která vás povede z Prahy ven. Musíte ještě přejít na semaforech přes Jeremiášovu ulici a silnice pak směřuje do Řeporyjí. Silnice vás dále povede na sousední Ořech. Budete se držet značení a již v otevřené krajině budete směřovat na blízkou Chýnici. Zde doporučujeme se značení nedržet a využít zkratky, tedy jet rovně do vsi i v momentě, kdy značka směřuje ostře doprava na polní cestu a okliku. Chýnicí samotnou opět projedete dle značení, tedy na první křižovatce doprava a dále po hlavní až na konec vesnice.Míříte nyní k malé vesničce Kuchař, kterou jen projedete, až v sousedním Trněném Újezdě příjde opět výjimka a kratší bude jet jen rovně, ne podle značení. Ocitnete se za vsí a silnice vás povede již k Mořině, poslední obci před Karlštejnem. I zde se situace opakuje, CT 0013 na křižovatce za kostelem uhýbá doprava, ale kratší cesta je rovně. Upozorňujeme, že na většině území obce Karlštejn platí zákaz vjezdu všech vozidel, tedy i jízdních kol, a zejména v letní sezoně na dodržování tohoto pravidla dohlížejí strážníci.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí