5 / 3,66666666666667

Praha - Konopiště

Nejlépe se na cyklotrasu dostanete z červené linky stanice metra Háje a vyrazíte směrem na Milíčovský vrch. Projedete Új...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 42 km

Popis cyklotrasy

Nejlépe se na cyklotrasu dostanete z červené linky stanice metra Háje a vyrazíte směrem na Milíčovský vrch. Projedete Újezdem a kolem pohádkového zámku Průhonice. Natáčely se zde pohádky S čerty nejsou žerty, Třetí princ nebo Koloběžka první. Zámek není přístupný, ale v přízemí můžete navštívit stálou výstavu o hraběti Sylva Taroucovi a historii zámku i parku. Romantickou tvář parku dokreslují drobné stavby a rybníky. Potom projedete kolem veřejnosti nepřístupného zámku v Dobřejovicích. V Modleticích vás čeká opět zámek. Tentokrát v barokním stylu. Dále následují menší obce Popovičky, Nebřenice a Petříkov. Odbočíte směrem na Štiřín, kde je možné navštívit pozdně barokní zámek. Doporučujeme se projít zámeckým parkem. V Kamenici si můžete všimnout hranolovité stavby. Jde o zámek, kterých je na této cyklotrase víc než dost. Prohlídku tohoto zámku budete muset oželet neboť není veřejnosti přístupný. Dále pojedete směrem na Čakovice kolem obory Vlková, kde pokud se na chvíli zastavíte můžete spatřit daňka, muflona nebo třeba jelena. Pokud budete pokračovat dále po cyklostezce blízko řeky Sázavy se nachází zřícenina hradu Zbořený Kostelec.


Pokud vás nezaujme ani jeden ze zmíněných památek, určitě doporučujeme navštívit hrad v Týnci nad Sázavou. O historii hradu se dozvíte při jeho prohlídce, kterou můžete zakončit výhledem z hradní věže, odkud se vám naskytne krásný výhled na město i údolí Sázavy. Zajímavostí je, že část hradu obývá kolonie netopýra velkého. Pro projetí k dalšímu bodu cesty pokračujte dále po cyklotrase, která vás provede obcemi Krusičany, Úročnice a Václavice. Dále můžete pokračovat k zámku Konopiště, který je koncem první části cyklotrasy. Navštívíte například reprezentační a hostinské místnosti s loveckými trofejemi, zbrojnici s pozoruhodnou sbírkou zbraní, kapli, unikátní historický výtah i obytné místnosti rodiny Františka Ferdinanda d'Este. 

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí