Cyklotrasa Praha-Krč - Příbram

Nástupním místem na jednu z náročných cyklotras je červená linka metra stanice Kačerov. Odtud pojedete směrem na Kunratice kolem Thomayerovy nemocnice. Po levé ruce budete mít Kunratický les a také uvidíte zříceninu hradu Nový Hrádek. Prohlédnete si dochovanou přízemní část paláce. Přes hradiště vede trasa známého běžeckého závodu Velká kunratická.


Pojedete stále po cyklostezce až do Zbraslavi a poté přes Jíloviště, Klínec a také domovem Heleny Vondráčkové. V Mníšku pod Brdy budete mít polovinu cyklotrasy za sebou. Pokud si budete chtít udělat krátkou pauzu, navštivte místní zámek. Vznikl úpravou stávající tvrze, která sloužila k ochraně a bezpečnosti kupeckých karavan na obchodní trase z Bavor do Prahy. Zámek však zničila švédská vojska. Dnes je to čtyřkřídlý objekt se třemi nárožními šestibokými věžemi. Kolem se rozkládá park s rozlehlým rybníkem. Zajímavostí je, že se v okolí zámku odehrává děj knihy Kája Mařík.


V poslední části trasy navštívíte Hostomice a následně menší obce Běštín, Čenkov a Bratkovice. V Příbrami si můžete prohlédnout zámeček Ernestinum. Prostory zámku začaly být využívány pro potřeby města (muzeum, kulturní středisko). V současnosti se v budově nachází Galerie Fr. Drtikola, Muzeum III. odboje, informační centrum a kanceláře.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 77 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.