Cyklotrasa Praha-Krč - Příbram

Nástupním místem na jednu z náročných cyklotras je červená linka metra stanice Kačerov. Odtud pojedete směrem na Kunratice kolem Thomayerovy nemocnice. Po levé ruce budete mít Kunratický les a také uvidíte zříceninu hradu Nový Hrádek. Prohlédnete si dochovanou přízemní část paláce. Přes hradiště vede trasa známého běžeckého závodu Velká kunratická.


Pojedete stále po cyklostezce až do Zbraslavi a poté přes Jíloviště, Klínec a také domovem Heleny Vondráčkové. V Mníšku pod Brdy budete mít polovinu cyklotrasy za sebou. Pokud si budete chtít udělat krátkou pauzu, navštivte místní zámek. Vznikl úpravou stávající tvrze, která sloužila k ochraně a bezpečnosti kupeckých karavan na obchodní trase z Bavor do Prahy. Zámek však zničila švédská vojska. Dnes je to čtyřkřídlý objekt se třemi nárožními šestibokými věžemi. Kolem se rozkládá park s rozlehlým rybníkem. Zajímavostí je, že se v okolí zámku odehrává děj knihy Kája Mařík.


V poslední části trasy navštívíte Hostomice a následně menší obce Běštín, Čenkov a Bratkovice. V Příbrami si můžete prohlédnout zámeček Ernestinum. Prostory zámku začaly být využívány pro potřeby města (muzeum, kulturní středisko). V současnosti se v budově nachází Galerie Fr. Drtikola, Muzeum III. odboje, informační centrum a kanceláře.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 77 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!