5 / 0

Praha-Radošovice - Kutná Hora

Výjezdním místem této cyklotrasy je nádraží v Říčanech. Projetím obcí Mukařov, Štíhlice a Kozojedy se dostanete do Koste...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 61 km

Popis cyklotrasy

Výjezdním místem této cyklotrasy je nádraží v Říčanech. Projetím obcí Mukařov, Štíhlice a Kozojedy se dostanete do Kostelce nad Černými lesy, což může být vaší první zastávkou. Budete mít příležitost prohlídnout si Muzeum hrnčířství. Kromě stálé expozice si prohlédnete i krátkodobé výstavy obrazů, fotografií či keramiky. V budově muzea se konají koncerty vážné hudby a další akce.


Následně přes Brník a Dobré Pole projedete Kouřimí. Cyklotrasa vás provede Toušicemi a Mlékovicemi do Zásmuk. Zdejší barokní zámek s prvky pozdní renesance a pseudogotickou fasádou byl postaven v první polovině 16. století. Nyní je zámek trojkřídlá dvoupatrová budova, jejíž půdorys doplňuje hranolová věž. Zatím je veřejnosti zpřístupněna expozice přibližující Zásmuky v proměnách času. Přilehlý park je celoročně přístupný. Zámek v Červeném Hrádku je barokního typu. Při opravách po vyhoření zámek ztratil barokní mansardovou střechu a některé další prvky z fasády. Nyní zde sídlí ústav pro mentálně postižené.


V poslední části cyklotrasy projedete například obcemi Solopysky, Dobřeň, Tuchotice nebo Nová Lhota. A pokud už budete mít zámků plné zuby, můžete se projít po přírodní památce. V geologické expozici v lomu Práchovna si můžete prohlédnout typické horniny z Kutné Hory a širokého okolí.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí