Cyklotrasa Praha-Radošovice - Kutná Hora

Výjezdním místem této cyklotrasy je nádraží v Říčanech. Projetím obcí Mukařov, Štíhlice a Kozojedy se dostanete do Kostelce nad Černými lesy, což může být vaší první zastávkou. Budete mít příležitost prohlídnout si Muzeum hrnčířství. Kromě stálé expozice si prohlédnete i krátkodobé výstavy obrazů, fotografií či keramiky. V budově muzea se konají koncerty vážné hudby a další akce.


Následně přes Brník a Dobré Pole projedete Kouřimí. Cyklotrasa vás provede Toušicemi a Mlékovicemi do Zásmuk. Zdejší barokní zámek s prvky pozdní renesance a pseudogotickou fasádou byl postaven v první polovině 16. století. Nyní je zámek trojkřídlá dvoupatrová budova, jejíž půdorys doplňuje hranolová věž. Zatím je veřejnosti zpřístupněna expozice přibližující Zásmuky v proměnách času. Přilehlý park je celoročně přístupný. Zámek v Červeném Hrádku je barokního typu. Při opravách po vyhoření zámek ztratil barokní mansardovou střechu a některé další prvky z fasády. Nyní zde sídlí ústav pro mentálně postižené.


V poslední části cyklotrasy projedete například obcemi Solopysky, Dobřeň, Tuchotice nebo Nová Lhota. A pokud už budete mít zámků plné zuby, můžete se projít po přírodní památce. V geologické expozici v lomu Práchovna si můžete prohlédnout typické horniny z Kutné Hory a širokého okolí.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 61 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.