5 / 4,5

Praha, Troja - Nelahozeves

Severním okolím PrahyOd Trojské lávky vás po velkou část cesty povede CT A12 Vltavská. Její značení je střídavě lepší i ...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 32 km

Popis cyklotrasy

Severním okolím Prahy


Od Trojské lávky vás po velkou část cesty povede CT A12 Vltavská. Její značení je střídavě lepší i horší, místy bude lepším vodítkem červená TZ vedoucí téměř souběžně. Budete si tedy moci vybrat zda asfalt nebo lehce terénní cestu. Asfaltka vás povede kolem pražského zoo těsně podél řeky, časem kolem přívozu Zámky a pak dále až ke Klecánkám, kde budete míjet další z přivozů. Za jezem značení CT Vltavská odbočí doprava, ale vy pojedete rovně po červené TZ. Ta časem přejde z asfaltu na pěšinu, můžete jet buď po ní nebo po souběžné silnici vpravo, po kilometru se možnosti spojí. Podobně přes Husinec lze jet jak po červené, tak podél řeky a nejinak tomu bude v sousední Řeži.


Od rozcestí Řež žel. st. přijde relativně náročnější terénní úsek. Takto se jede 4 km, cesta je spíše pro pěší, ale sjízdná a kratší než objížďka přes Drasty. Od přívozu pod Máslovicemi je již cesta lepší. Pojedete stále rovně podél Vltavy přes Dolánky a Chvatěruby až do Kralup k lávce přes řeku, kudy také přejedete na druhý břeh. Záhy vyjedete z Kralup a před sebou máte Nelahozeves a zdejší zámek, který budete těsně míjet. Podle značení CT ujedete asi 1,5 km k mostu kde máte dvě možnosti: buď po něm přejedete na pravý břeh a uvidíte veltruský zámek a park, nebo pojedete stále rovně a pak doleva po modré TZ rovnou k nádraží. Obě cesty vás k nádraží dovedou.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí