Cyklotrasa Zbraslav - Zlatníky

Po části jižního okraje Prahy vede jednoduchá cyklotrasa, která měří pouhých 9 km, ale už jen díky krásné krajině za projetí rozhodně stojí. Začíná u nádraží ve Zbraslavi a provede vás kolem Břežanského potoka do obce Zlatníky.


Od zbraslavského nádraží pojedete směrem k minizoo, která se nachází za Zbraslaví. Kousek za touto minizoo máte možnost podívat se na největší a nejstarší keltské hradiště u nás. Nachází se na kopci Závist a vedou k němu dvě cesty. Pokud jste zdatní cyklisti, můžete se vydat po žluté značce, která vede úzkými pěšinkami a opravdu náročným terénem. Výhodou v tomto případě je, že pojedete okolo Arcibiskupského altánku, ze kterého se můžete kochat krásným výhledem na Zbraslav. V případě, že ne, vydejte se po modré značce, kde pojedete kolem pomníku Vítězslava Hálka. Tato stezka vede od rozcestí turistických značek Hradiště. Na vrcholu se nachází zbytky keltských zdí, které jsou nyní z konzervačních důvodů zasypány a na místě se tak nachází jen altánek s informačními tabulemi, z nichž můžete vyčíst vše potřebné.


Po sjezdu zpátky na stezku pokračuje cesta do Březan, kde se nachází například zámek, Regionální informační centrum, minipivovar, laserové centrum nebo Keltský park, kterým protéká Břežanský potok. Po této cestě se na ulici U Hřiště nachází i hospůdka, kde se můžete občerstvit nebo doplnit tekutiny. Z Březan se kolem rybníku Pazderák a uměle vytvořeného návrší Kamínek dostanete až do cíle vaší cesty, Zlatníku

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 9 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!