5 / 1,5

Přerov - Olomouc

Nádraží v Přerově je položeno výhodně k vašemu směru cesty, od něj tedy vyjeďte ke světelné křižovatce, na ní odbočíte d...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 38 km

Popis cyklotrasy

Nádraží v Přerově je položeno výhodně k vašemu směru cesty, od něj tedy vyjeďte ke světelné křižovatce, na ní odbočíte doleva k podjezdu pod tratí. Tovačovská ulice a CT Bečva, po nichž pojedete dále, je na křižovatce za podjezdem a levou zatáčkou vpravo, dejte se tedy po nich směrem na Tovačov. CT Bečva vás povede po hlavní silnici do blízkého Henčlova, kde z kraje vsi odbočí doprava na poklidnější cesty. Podle jejího značení tedy pojedete mezi poli postupně na západ, na Troubky, odkud se do Tovačova pojede opět po hlavní. V Tovačově by byla škoda městem jen projet a nenavštívit třeba zdejší zámek. Na CT 47, vedoucí pak dále na sever, se mlžete napojit třeba po zelené TZ, dále již sledujte jen cyklistické značení. To vás povede mezi tovačovskými rybníky ležícími severně od města. Odsud je to již do Dubu nad Moravou, co by kamenem dohodil. Pokračujete na sever, od Duby přes Tučapy, Golehouc, Drahlov, Charváty a okraj Blatce, abyste opět mezo poli dospěli až k Tážalům a pak Kožušanům. Podle značení pokračujete do Nemilan. To je poslední vesnice před Olomoucí, kterou již spatříte před sebou.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí