Cyklotrasa Příbor - vodní nádrž Šance

Začínáme v Příboru, rodišti Emila Zátopka, po cyklostezce vedoucí od Ostravy až po Radhošť. Výhled Janičkova vrchu poblíž vesničky Tichá za Kopřivnicí. Ten výhled na pohoří je všeříkající. Pustevny a Radhošť jak na dlani a jako předzvěst toho, co nás čeká. Hned pod kopcem, na začátku Frenštátu pod Radhoštěm, je jízdárna, tréninková a závodní dráha pro parkur. Odsud už míříme na jihovýchod, Nořičí hora jako by nás přitahovala, na to, že jedeme do kopce, vynakládáme jen mizivé množství energie.

Cesta se klikatí po úbočí hory Velká Stolová k Malé Stolové, stále okolo golfového resortu Čeladná k Ostravici. Od Ostravice pokračujeme jen několik málo kilometrů po silnici k přehradě Šance, stoupáme na úbočí hory Čupel, jen abychom po chvíli mohli sjet k mostu. Nabízí se nám výhled na malebnou krajinu. Masarykovým údolím protéká řeka Řečice, vede tudy i modrá turistická stezka, držíme se obou a krájíme výškové metry k velkému rozcestí Ježanky.

Chvíli předtím jsme za sebou nechali významný orientační bod Bílý kříž, osadu, jíž vévodí obří skleník, ve kterém vědci pěstovali Smrk ztepilý ve dvojnásobných hodnotách oxidu uhličitého. Od hotelu Sulov už jedeme po červené turistické cestě. Stezka vede po hranici se Slovenskem. A je tu Konečná. Nikoliv okruhu, ale osada Konečná. Červenou turistickou značku zanedlouho měníme za zelenou, nabíráme směr domov.

Zelená značka nás dovedla opět do spárů civilizace, kde se to barvami začalo hemžit. V našem stavu ale nezlomně pokračujeme po silnici do Starých Hamrů-Černé a podél potoka Ostravice až k místům proslaveným Petrem Bezručem. Přehradu Šance objíždíme z druhé strany.

Dostáváme se do městečka Ostravice. Kdo se nechce pouštět na tento dlouhý výlet, může začít právě tady. Začíná nejméně bolestivé pokračování naší cesty zpátky do Příbora. Vede okolo srubu Petra Bezruče přes Frýdlant nad Ostravicí do Metylovic a Lhotky. Kombinací zeleného turistického značení a cyklostezky dojíždíme k domu Leoše Janáčka.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 130 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!