5 / 5

Příbram - Orlík

Výchozím místem je Příbram. Z ní vyjedete směrem na jihozápad, projedete přes obce Vysoká u Příbrami, kde si můžete uděl...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 36 km

Popis cyklotrasy

Výchozím místem je Příbram. Z ní vyjedete směrem na jihozápad, projedete přes obce Vysoká u Příbrami, kde si můžete udělat zastávku po novorenesančním zámku. Spatříte instalace maket scén z několika Dvořákových oper a kostýmy hlavních postav opery Rusalka. V posluchárně se necháte unést tóny některého z Dvořákových děl. 

Po prohlídce zámku se pokračujte po stezce dál až narazíte na Tochovice. Tam se také můžete zastavit na prohlídku zámku obklopený rozlehlým anglickým parkem. Zámek je tvořen patrovou trojkřídlou budovou s mansardovou střechou a průčelím obráceným do parku. Ve stejnojmenné obci se natáčel seriál Rodáci

Poslední třetina cesty vás provede opět několika malými vesnicemi. Konečnou zastávkou je vodní nádrž Orlík, která je zároveň největší přehradou u nás.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí