5 / 2

Rakovník - Hlavačov

Kolem Rakovníku není zrovna moc velkých kopců, přesto je to zvláštní oblast. Prvních deset minut se motáte městem a klič...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 31 km

Popis cyklotrasy

Kolem Rakovníku není zrovna moc velkých kopců, přesto je to zvláštní oblast. Prvních deset minut se motáte městem a kličkujete provozem. Rovina je tu jak na moři. Nevyjíždíte ani nesjíždíte. Ani nevíte kde a proč, ale najednou se sápete do prudkého kopce. Nejedete nahoru dlouho, zato zprudka. Nahoře si můžete dát chvíli pauzu, případně počkat na zbytek vaší skupiny. 

Po rovince přejíždíte na další vrcholek. Sem tam odpočinete. Druhý trail z druhého kopce na rovině. Zase nebudete věřit, jak dlouho se klikatí dolů. Další rovinatý přejezd na krev do kopce. Znovu sjíždíte, znovu si hrajete, znovu si dobíjíte baterky. Důvod, proč se sápat nahoru, musí být vyvážen zábavou dolů. Cestou zpět se můžete projít ke zřícenině hradu Hlavačov. Býval správním centrem Rakovnicka. Dnes, pokud vyrazíte po modré turistické značce z Rakovníka, si můžete prohlédnout hlavně hluboký příkop s valem a někde jsou patrné i pozůstatky zdiva.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí