Cyklotrasa Rakovník - Hlavačov

Kolem Rakovníku není zrovna moc velkých kopců, přesto je to zvláštní oblast. Prvních deset minut se motáte městem a kličkujete provozem. Rovina je tu jak na moři. Nevyjíždíte ani nesjíždíte. Ani nevíte kde a proč, ale najednou se sápete do prudkého kopce. Nejedete nahoru dlouho, zato zprudka. Nahoře si můžete dát chvíli pauzu, případně počkat na zbytek vaší skupiny. 

Po rovince přejíždíte na další vrcholek. Sem tam odpočinete. Druhý trail z druhého kopce na rovině. Zase nebudete věřit, jak dlouho se klikatí dolů. Další rovinatý přejezd na krev do kopce. Znovu sjíždíte, znovu si hrajete, znovu si dobíjíte baterky. Důvod, proč se sápat nahoru, musí být vyvážen zábavou dolů. Cestou zpět se můžete projít ke zřícenině hradu Hlavačov. Býval správním centrem Rakovnicka. Dnes, pokud vyrazíte po modré turistické značce z Rakovníka, si můžete prohlédnout hlavně hluboký příkop s valem a někde jsou patrné i pozůstatky zdiva.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 31 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!