5 / 4

Rejštejn - Kubova Huť

Středně náročná cyklotrasa vedoucí ze Šumavy do Kubovy Hutě. Trasa začíná ve městě Rejštejn. Pojedete proti proudu Otavy...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 50 km

Popis cyklotrasy

Středně náročná cyklotrasa vedoucí ze Šumavy do Kubovy Hutě. Trasa začíná ve městě Rejštejn. Pojedete proti proudu Otavy, kterou budete mít po pravé ruce. U vodní elektrárny Čeňkova pila se od Otavy odpojíte a pojedete podél Vydry. V Srní můžete udělat odbočku na Vodní zámek. Tato technická stavba slouží k regulaci přítoku vody pro vodní elektrárnu Vydra. Voda se do vodního zámku dostává z akumulační nádrže a následně je pomocí vysokotlakého potrubí transportována do vodní elektrárny Vydra.


Jakmile se vrátíte zpět do Srní a pokračujte po cyklostezce 33 dále. Narazíte například na geologickou expozici. Dalším orientačním bodem je Modrava. Projedete kolem lanového parku a o pár metrů dál je Klostermannova chata. Vy ale pokračujte stále po cyklostezce 33. Ta vás přes Filipovu Huť a Kvildu do Borové Lady. Dále pojedete po stopách cyklostezky 1053 do Lipky, kde odbočíte doprava a cyklotrasa 1032 vás dovede až do Kubovy Hutě.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí