Cyklotrasa Rejštejn - Kubova Huť

Středně náročná cyklotrasa vedoucí ze Šumavy do Kubovy Hutě. Trasa začíná ve městě Rejštejn. Pojedete proti proudu Otavy, kterou budete mít po pravé ruce. U vodní elektrárny Čeňkova pila se od Otavy odpojíte a pojedete podél Vydry. V Srní můžete udělat odbočku na Vodní zámek. Tato technická stavba slouží k regulaci přítoku vody pro vodní elektrárnu Vydra. Voda se do vodního zámku dostává z akumulační nádrže a následně je pomocí vysokotlakého potrubí transportována do vodní elektrárny Vydra.


Jakmile se vrátíte zpět do Srní a pokračujte po cyklostezce 33 dále. Narazíte například na geologickou expozici. Dalším orientačním bodem je Modrava. Projedete kolem lanového parku a o pár metrů dál je Klostermannova chata. Vy ale pokračujte stále po cyklostezce 33. Ta vás přes Filipovu Huť a Kvildu do Borové Lady. Dále pojedete po stopách cyklostezky 1053 do Lipky, kde odbočíte doprava a cyklotrasa 1032 vás dovede až do Kubovy Hutě.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 50 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.