5 / 5

Rejvíz - Holčovice

Obce Rejvíz a Vrbno pod Pradědem v Jeseníkách spojuje asfaltová cyklostezka, která se vine malebným údolím Černé Opavy. ...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 54 km

Popis cyklotrasy

Obce Rejvíz a Vrbno pod Pradědem v Jeseníkách spojuje asfaltová cyklostezka, která se vine malebným údolím Černé Opavy. Ve směru z Rejvízu do Vrbna má mírně klesající profil.

Cestou do Karlovic potkáte barokní zámeček Grohmann. Dnes je budova po citlivé rekonstrukci a slouží jako restaurace a penzion. Do Holčovic projedete lesní cestou a můžete si udělat výlet do zooparku, který je součástí areálu farmy. Uvidíte domácí zvířata, buvola indického, daňky, zubry a další. Je tu i možnost prohlídky s průvodcem nebo projížďky kočárem.

Dalším zajímavým místem v Holčovicích je rozhledna Na Skalce. Je kopií zaniklé dřevěné rozhledny na vrchu Smrk v Jizerských horách.Z výšky 17,5 metrů můžete obdivovat Jeseníky, Beskydy nebo Nízké Tatry. Na cestě zpět vás čeká jeden kopec.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí