5 / 3

Rokytnice v Orlických horách - Bartošovice

Tento cyklovýlet začíná v Rokytnici v Orlických horách, v místní části nazvané Horní Rokytnice. Trasa vede většinou po a...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 29 km

Popis cyklotrasy

Tento cyklovýlet začíná v Rokytnici v Orlických horách, v místní části nazvané Horní Rokytnice. Trasa vede většinou po asfaltu a po poměrně dobře sjízdných lesních cestách. Přijíždíte k pevnosti s názvem Hanička. Doba trvání případné prohlídky pevnosti se odvíjí od volby, jak velkou část objektů a expozice se rozhodneme si prohlédnout. V areálu je v rámci pravidelné otevírací doby možnost využití nabídky občerstvení, zakoupení nealkoholických nápojů či jiných suvenýrů.

Od Haničky se vydáte směrem k bývalé horské osadě Hadinec, kde stojí mohutná lípa s turistickým rozcestníkem. Z Hadince na Vysoký kořen počítejte s náročným až téměř nesjízdným úsekem v délce cca 300m. Vysoký kořen umožňuje výhled na údolí Divoké Orlice a nejvyšší vrchol Bukovohorské hornatiny Suchý vrch. Míříte do malé pohraniční obce Bartošovice, přes její místní část Neratov. Z Bartošovic se vydáváme na cestu zpátky do Rokytnice.


Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí