Cyklotrasa Rokytnice v Orlických horách - Bartošovice

Tento cyklovýlet začíná v Rokytnici v Orlických horách, v místní části nazvané Horní Rokytnice. Trasa vede většinou po asfaltu a po poměrně dobře sjízdných lesních cestách. Přijíždíte k pevnosti s názvem Hanička. Doba trvání případné prohlídky pevnosti se odvíjí od volby, jak velkou část objektů a expozice se rozhodneme si prohlédnout. V areálu je v rámci pravidelné otevírací doby možnost využití nabídky občerstvení, zakoupení nealkoholických nápojů či jiných suvenýrů.

Od Haničky se vydáte směrem k bývalé horské osadě Hadinec, kde stojí mohutná lípa s turistickým rozcestníkem. Z Hadince na Vysoký kořen počítejte s náročným až téměř nesjízdným úsekem v délce cca 300m. Vysoký kořen umožňuje výhled na údolí Divoké Orlice a nejvyšší vrchol Bukovohorské hornatiny Suchý vrch. Míříte do malé pohraniční obce Bartošovice, přes její místní část Neratov. Z Bartošovic se vydáváme na cestu zpátky do Rokytnice.


Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 29 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.