5 / 4

Rokytnice v Orlických horách - Zemská brána

Tato náročná trasa začíná na náměstí v Rokytnice v Orlických horách. Po žluté turistické značce zamíříme do Julinčina úd...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 97 km

Popis cyklotrasy

Tato náročná trasa začíná na náměstí v Rokytnice v Orlických horách. Po žluté turistické značce zamíříme do Julinčina údolí. Přijedeme k rozcestníku Hamernice, kde se dáme doprava po modré turistické značce lesní cestou projíždíme celým údolím a mírným stoupáním se dostáváme na začátek Říček v Orlických horách, které jsou vyhlášeným a oblíbeným střediskem zimních sportů.

Následuje téměř pětikilometrová náročnější část cesty do prudkého kopce lesem, až se ocitneme na rozcestí U Anenského vrchu. Odbočíme doprava a jedeme po hřebeni spolu s červenou turistickou značkou. Nyní si budeme užívat dlouhého klesání až k Zemské bráně.

Přijíždíme k rozcestníku Pod Anenským vrchem. Poté pokračujeme stále po červené kolem pevnosti Hanička k Zemské bráně, kde se napojíme na modrou značku, která nás povede přes pašeráckou lávku přes Černé Petrovice do Klášterce nad Orlicí. Hned za Zemskou bránou tady na nás čeká záludnost v podobě natolik náročného úseku, že asi třicet metrů musíte kolo nejen vést, ale spíše nést. Vyznavači adrenalinu však tuto možnost nevyužívají a zvládají i tuto extrémní vložku. Po modré pokračujeme do Kunvaldu, kde nás trasa dovede nazpět do výchozího místa naší trasy, do Rokytnice nad Orlicí.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí