Cyklotrasa Rokytnice v Orlických horách - Zemská brána

Tato náročná trasa začíná na náměstí v Rokytnice v Orlických horách. Po žluté turistické značce zamíříme do Julinčina údolí. Přijedeme k rozcestníku Hamernice, kde se dáme doprava po modré turistické značce lesní cestou projíždíme celým údolím a mírným stoupáním se dostáváme na začátek Říček v Orlických horách, které jsou vyhlášeným a oblíbeným střediskem zimních sportů.

Následuje téměř pětikilometrová náročnější část cesty do prudkého kopce lesem, až se ocitneme na rozcestí U Anenského vrchu. Odbočíme doprava a jedeme po hřebeni spolu s červenou turistickou značkou. Nyní si budeme užívat dlouhého klesání až k Zemské bráně.

Přijíždíme k rozcestníku Pod Anenským vrchem. Poté pokračujeme stále po červené kolem pevnosti Hanička k Zemské bráně, kde se napojíme na modrou značku, která nás povede přes pašeráckou lávku přes Černé Petrovice do Klášterce nad Orlicí. Hned za Zemskou bránou tady na nás čeká záludnost v podobě natolik náročného úseku, že asi třicet metrů musíte kolo nejen vést, ale spíše nést. Vyznavači adrenalinu však tuto možnost nevyužívají a zvládají i tuto extrémní vložku. Po modré pokračujeme do Kunvaldu, kde nás trasa dovede nazpět do výchozího místa naší trasy, do Rokytnice nad Orlicí.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 97 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!