5 / 5

Rožnov pod Radhoštěm - Valašské Meziříčí

Naše cyklostezka začíná u společenského domu v Rožnově pod Radhoštěm. Odtud najedeme na cyklistickou stezku v parku podé...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 15 km

Popis cyklotrasy

Naše cyklostezka začíná u společenského domu v Rožnově pod Radhoštěm. Odtud najedeme na cyklistickou stezku v parku podél levého břehu Rožnovské Bečvy. Po 500 metrech park opouštíme, přejedeme silniční most a následujeme pravý břeh řeky až k obci Zubří. Tam se přes další most dostaneme zpět na levý břeh Rožnovské Bečvy. Po asi 3,5 kilometrech od Zubří dorazíme k odpočívadlu u jezu.Cyklostezka nás dovede na okraj Valašského Meziříčí, dvakrát nám cestu překříží silnice, opět přejedeme most na druhou stranu řeky a po pravém břehu Rožnovské Bečvy směřujeme do centra města. Ve Valašském Meziříčí stojí k vidění Náměstí, zámek Žerotínů a zámek Kinských s přilehlým parkem, ve kterém nás jistě upoutá nově zrekonstruovaný Jurkovičův altán. Prochází tudy naučná stezka Zámecký park. Malá stromová stezka nás seznamuje s deseti nejcennějšími dřevinami v okolí Jurkovičova altánu, což by mohlo být poučné pro děti.Návštěvu parku u zámku Kinských si ponecháme jako poslední zastávku, nádraží je odtud pouhých 500 metrů jihozápadním směrem (za Kauflandem). Vlak nás i s koly dopraví zpět do Rožnova pod Radhoštěm.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí