Cyklotrasa Roztyly - Cholupice

Praha dokáže nabídnout nejen pěknou přírodu, ale také skvělý terén pro bikování. Stanice metra Roztyly je ideálním začátkem pro tuto trasu. Asfaltový terén na začátku nepřekvapí, po pár desítkách metrů ale opouštíme asfaltku a pohupujeme se po vyšlapané pěšince a proplétáme se mezi stromky. I když to prozatím není žádný zásadní únik z civilizace, už pouhý vzdor v podobě ignorování pohodlného asfaltu se počítá. Stoupáme k první vyhlídce dne. Sice nás nečeká romantický pohled do panenské přírody, protože jsme nad krčskou nemocnicí.

Dostáváme se na dosah nejvyššího místa Michelského lesa, kde jsou zbytky zříceniny Nového hrádku. Tyto kamenné trosky pamatují velký mezník našich dějin, ačkoliv tento hrádek stál pouhých deset let. Smrt Václava IV. prakticky odstartovala éru husitských povstání. Skrze Kunratice a Libuš dorazíme opět na hranice lesa. Chvilku kopírujeme tok Libušského potoka, abychom se za chvilku ocitli proti proudu vytékající stříbrné stružky Písnického potoka.

S mírným nabíráním výškových metrů se dostáváme až do Cholupic a kousek za nimi na val odhlučňující pražský silniční okruh. Po tomto valu objíždíme zástavbu a znovu se noříme do lesa. Ještě několikrát se přiblížíme až k hranici zahrad této lokality. Dostáváme se zpět na cestu, po které jsme přijeli. Následujeme směr skrze Libuš a Kunratice zpátky do Michelského lesa.  

Podél vyschlého přítoku potoka se dostáváme na kraj lesa k restauraci pojmenované po králi Václavu IV., kde se můžeme občerstvit a nabrat síly pro konečnou cestu. Poslední kilometry nás ještě přivádějí na vrcholovou vyhlídku. Trasa je hravá, vede po klikatých kořenitých pěšinkách, je zábavná, a nic na tom nemění fakt, že jsou si jednotlivé její pasáže podobné.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 31 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!