Cyklotrasa Rychnov nad Kněžnou - Dobruška

Cyklotrasa začíná u brány Podorlického pivovaru, od něhož se dáte vpravo do ulice Trčkova a po chvíli narazíte na modrou turistickou značku, po které pokračujete a přes betonový most přejedete řeku Kněžnu. Na rozcestníku opustíme modrou turistickou značku, která odbočuje nad vesnicí Lukavice, a odbočíme po zelené turistické značce do města Solnice. Zelená značka vás povede kolem automobilky Škoda v Kvasinách, až na náměstí v Solnici, kde zelená turistická značka končí.


Po našem značení budete pokračovat po hlavní silnici, směrem do Dobrušky a poté odbočíme vlevo na silnici směr Byzhradec. Dále odbočíte ze silnice vpravo na místní asfaltku, která vás zavede do vesnice Hroška. Vesnicí projedete po našem značení a před koncem vesnice, po přejetí potoka odbočíte vlevo, směr Podchlumí.


Po prašné cestě se potkáme se zelenou turistickou značkou, na ni odbočíme vlevo, opustíme zelenou značku vpravo a míjíme vysoký cihlářský komín s čapím hnízdem a dále pokračujeme po vlastním značení do Podchlumí. Zde sledujeme naše značení po asfaltce směrem na Mělčany. Krátce pojedeme po cyklistické stezce, ze které za krátko odbočíme vpravo po vlastním značení do Mělčan. Projedeme Mělčany po asfaltové silnici do Dobrušky na náměstí a dále k pivovaru, dle našeho značení.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 53 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!