5 / 4

Rychnov pod Kněžnou - Potštejn

Tahle cyklotrasa vede od pivovaru v Rychnově nad Kněžnou do pivovaru v Potštejně, takže pokud jste milovníci tohoto moku...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 31 km

Popis cyklotrasy

Tahle cyklotrasa vede od pivovaru v Rychnově nad Kněžnou do pivovaru v Potštejně, takže pokud jste milovníci tohoto moku, je to cyklotrasa přesně pro vás. Od pivovaru odbočíme vlevo do mírného kopce, ulice Kaštany, a pokračujeme po našem značení na okraj Rychnova nad Kněžnou, kde odbočíme do Dlouhé Vsi. Projedeme Dlouhou Vsí přes Roveň do Pekla. Dále po našem značení pokračujeme do města Vamberku. Po vjezdu z města po cca 300 metrech odbočíme vlevo po našem značení do Merklovic.


Při výjezdu z Vamberka směr Merklovice jedeme po turistické zelené značce, ze které odbočíme krátce za vjezdem do Merklovic u dětského hřiště vpravo a po našem značení dojedeme do Záměle. Přejedeme železniční trať a přiblížíme se k řece k Orlici, kterou budeme sledovat proti proudu po cyklotrase 4312, která nás dovede do cíle k pivovaru Clock Potštejně. Řemeslný pivovar nabízí širokou škálu pivních stylů včetně zahraničních.


Trasa zpět do Rychnova vede opět přes Záměle, zámku Doudleby a Dubí. Pokud budete chtít tuto cyklotrasu spojit s prohlídkou zámku. V interiérech renesančního zámku se podíváte na soubor tapisérií a renesančního nábytku, expozici Lov a lovectví, výstavu loveckých a sportovních zbraní. Můžete se také projít zámeckým parkem v anglickém stylu, který sousedí s nově vybudovanou oborou.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí