Cyklotrasa Rychnov pod Kněžnou - Potštejn

Tahle cyklotrasa vede od pivovaru v Rychnově nad Kněžnou do pivovaru v Potštejně, takže pokud jste milovníci tohoto moku, je to cyklotrasa přesně pro vás. Od pivovaru odbočíme vlevo do mírného kopce, ulice Kaštany, a pokračujeme po našem značení na okraj Rychnova nad Kněžnou, kde odbočíme do Dlouhé Vsi. Projedeme Dlouhou Vsí přes Roveň do Pekla. Dále po našem značení pokračujeme do města Vamberku. Po vjezdu z města po cca 300 metrech odbočíme vlevo po našem značení do Merklovic.


Při výjezdu z Vamberka směr Merklovice jedeme po turistické zelené značce, ze které odbočíme krátce za vjezdem do Merklovic u dětského hřiště vpravo a po našem značení dojedeme do Záměle. Přejedeme železniční trať a přiblížíme se k řece k Orlici, kterou budeme sledovat proti proudu po cyklotrase 4312, která nás dovede do cíle k pivovaru Clock Potštejně. Řemeslný pivovar nabízí širokou škálu pivních stylů včetně zahraničních.


Trasa zpět do Rychnova vede opět přes Záměle, zámku Doudleby a Dubí. Pokud budete chtít tuto cyklotrasu spojit s prohlídkou zámku. V interiérech renesančního zámku se podíváte na soubor tapisérií a renesančního nábytku, expozici Lov a lovectví, výstavu loveckých a sportovních zbraní. Můžete se také projít zámeckým parkem v anglickém stylu, který sousedí s nově vybudovanou oborou.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 31 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!