5 / 2,5

Sadská - Kersko

Na tomto cyklistickém výletě zavítáme do kerských lesů nedaleko Sadské, které nabízejí více možností k projížďkám na kol...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 21 km

Popis cyklotrasy

Na tomto cyklistickém výletě zavítáme do kerských lesů nedaleko Sadské, které nabízejí více možností k projížďkám na kole. Celá trasa je zcela rovinatá a je vhodná i pro menší cyklisty.

Projedeme Evropsky významnou lokalitou Kerské rybníčky a osadou Kersko, kde je možné v hájence známé z filmu „Slavnosti sněženek“ ochutnat místní speciality. V Kersku lze navštívit Lesní ateliér Kuba s tvorbou českých výtvarníků a koupit si tu nějakou trofej z výletu. Poblíž se osvěžíme vodou ze Svatojosefského minerálního pramene. V osadě  Kersko je také k vidění chata Bohumila Hrabala, která je nyní v soukromém vlastnictví. U křižovatky hlavních silnic v Kersku je obora se soby. Projedeme se též podél řeky Labe a jezera Sadská, které nás v letním období jistě zlákají k vykoupání.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí