5 / 5

Salaš - Chřiby

Vyrazíme po asfaltové cyklostezce směrem na Bunč, kde vyjedeme kopec. Na Bunči se můžeme občerstvit v restauraci s venko...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 31 km

Popis cyklotrasy

Vyrazíme po asfaltové cyklostezce směrem na Bunč, kde vyjedeme kopec. Na Bunči se můžeme občerstvit v restauraci s venkovním posezením. Děti uvítají hřiště se spoustou atrakcí. Nejnáročnější část výletu máme za sebou. Pokračujeme po červené turistické značce po lesní cestě k první klasicky kamenné rozhledně Brdo. Je z ní znamenitý výhled na Chřiby a v dálce i na Bílé Karpaty.

Kopec Brdo je nejvyšším vrcholem Chřibů. Základem tohoto jména je staré nářeční slovo "brd", které označuje zalesněnou vyvýšeninu, obvykle se skalnatým vrcholem. Od rozhledny Brdo začneme postupně klesat. U rozcestí Vlčák odbočíme doleva a míříme z kopce dolů po nové asflatce k motorestu Samota.

Poslední úsek před motorestem Samota nás čeká delší sjezd z kopce dolů. U motorestu najdeme rozsáhlé a velmi pěkné dětské hřiště, kde si děti pořádně zadovádí. Zpět se vracíme přes Staré Hutě a po cyklotrase postupně klesáme do Salaše.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí