5 / 5

Sedlčany - trapistický klášter Naší Paní nad Vltavou

Vychutnejte si jízdu rozmanitou trasou, třeba s dětmi. Nejprve na zámek Radič, kde navštívíte patrovou čtyřkřídlou budov...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 20 km

Popis cyklotrasy

Vychutnejte si jízdu rozmanitou trasou, třeba s dětmi. Nejprve na zámek Radič, kde navštívíte patrovou čtyřkřídlou budovu, která uzavírá arkádový dvůr. Projdete se romantickými interiéry jižního křídla zdobené barokními freskami s mytologickými a starozákonními příběhy, vybavené ve stylu francouzských zámeckých usedlostí. Děti s rytířem objeví čarovný poklad, barokní malíř zase odtajní tajemné šifry a symboly skryté v barokních malbách v jižním křídle zámku. 

Na rozcestí u Radiče se dáte po žluté stezce, kde dojedete ke zřícenině hradu Kozí Hřbet, dříve také Hrádek. Odolal husitům, ale pustý je už od 16. století. V předhradí stály zřejmě pouze dřevěné stavby. V hradním jádru se dochovaly zbytky zdiva bran, obytné věže a paláce.

Jakmile si prohlídnete zbytky hradu a budete připraveni na cestu, vrátíte se zpět k rozcestí a napojíte se na cyklostezku, které se budete držet až do obce Nahoruby. Před ní sjedete ze stezky a přijedete k trapistickému klášteru Naší Paní nad Vltavou. Architektura kláštera je inspirována románským stylem, tedy dobou vzniku řádu trapistek.Soustředí se na práce na poli, v ovocných sadech nebo na pěstování zeleniny a také na výrobu medu nebo malování ikon. Kromě nákupu medu a sušenek z klášterní produkce je možné využít služeb Domu pro hosty. Prožijete zde několika dní v ústraní, v klidu a tichu.


Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí