Cyklotrasa Sedlčany - trapistický klášter Naší Paní nad Vltavou

Vychutnejte si jízdu rozmanitou trasou, třeba s dětmi. Nejprve na zámek Radič, kde navštívíte patrovou čtyřkřídlou budovu, která uzavírá arkádový dvůr. Projdete se romantickými interiéry jižního křídla zdobené barokními freskami s mytologickými a starozákonními příběhy, vybavené ve stylu francouzských zámeckých usedlostí. Děti s rytířem objeví čarovný poklad, barokní malíř zase odtajní tajemné šifry a symboly skryté v barokních malbách v jižním křídle zámku. 

Na rozcestí u Radiče se dáte po žluté stezce, kde dojedete ke zřícenině hradu Kozí Hřbet, dříve také Hrádek. Odolal husitům, ale pustý je už od 16. století. V předhradí stály zřejmě pouze dřevěné stavby. V hradním jádru se dochovaly zbytky zdiva bran, obytné věže a paláce.

Jakmile si prohlídnete zbytky hradu a budete připraveni na cestu, vrátíte se zpět k rozcestí a napojíte se na cyklostezku, které se budete držet až do obce Nahoruby. Před ní sjedete ze stezky a přijedete k trapistickému klášteru Naší Paní nad Vltavou. Architektura kláštera je inspirována románským stylem, tedy dobou vzniku řádu trapistek.Soustředí se na práce na poli, v ovocných sadech nebo na pěstování zeleniny a také na výrobu medu nebo malování ikon. Kromě nákupu medu a sušenek z klášterní produkce je možné využít služeb Domu pro hosty. Prožijete zde několika dní v ústraní, v klidu a tichu.


Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 20 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.