5 / 3

Sedlčany - zámek Jemniště

Ze Sedlčan projedete přes Kosovu Horu a Vojkov do Voltic. Tam si můžete udělat procházku kolem starého zámku Voltice. Te...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 48 km

Popis cyklotrasy

Ze Sedlčan projedete přes Kosovu Horu a Vojkov do Voltic. Tam si můžete udělat procházku kolem starého zámku Voltice. Ten vyhořel a nikdy nebyl zcela opraven. Využíván byl k ubytování úředníků, jako pivovar a část budovy sloužila jako šatlava. Zámek Voltice tvoří dvě části - bývalý pivovar a jednopatrová obdélná budova. Obě části mají dochované renesanční štíty. Dnes je opuštěný a chátrá.

Jakmile přejedete přes několik menších obcí, dorazíte do Bystřice, kde se můžete projít na zámku Líšno. Původní hrad postupem času zpustnul. Areál byl zestátněn a začal být využíván Československým červeným křížem. Je to dvoupatrová trojkřídlá stavba kolem obdélného nádvoří uzavřeného na čtvrté straně zdí s bránou.

Barokní zámek Jemniště, který bude vaším cílem, vyhořel a byl znovu upraven do dnešní podoby. Zámek sloužil jako letní sídlo panstva. Při prohlídce uvidíte historické interiéry s dobovým zařízením. K zámku Jemniště přiléhá třináctihektarový udržovaný anglický park, jehož součástí je také malá ZOO.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí