Cyklotrasa Sedlčany - zámek Jemniště

Ze Sedlčan projedete přes Kosovu Horu a Vojkov do Voltic. Tam si můžete udělat procházku kolem starého zámku Voltice. Ten vyhořel a nikdy nebyl zcela opraven. Využíván byl k ubytování úředníků, jako pivovar a část budovy sloužila jako šatlava. Zámek Voltice tvoří dvě části - bývalý pivovar a jednopatrová obdélná budova. Obě části mají dochované renesanční štíty. Dnes je opuštěný a chátrá.

Jakmile přejedete přes několik menších obcí, dorazíte do Bystřice, kde se můžete projít na zámku Líšno. Původní hrad postupem času zpustnul. Areál byl zestátněn a začal být využíván Československým červeným křížem. Je to dvoupatrová trojkřídlá stavba kolem obdélného nádvoří uzavřeného na čtvrté straně zdí s bránou.

Barokní zámek Jemniště, který bude vaším cílem, vyhořel a byl znovu upraven do dnešní podoby. Zámek sloužil jako letní sídlo panstva. Při prohlídce uvidíte historické interiéry s dobovým zařízením. K zámku Jemniště přiléhá třináctihektarový udržovaný anglický park, jehož součástí je také malá ZOO.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 48 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.