Cyklotrasa Sedlice - Strakonice

Tato trasa patří mezi delší, nicméně ji zvládnou i děti na dvoudenním výletu. Čeká vás několik hradů a zámků. První stavbou je tvrz Kožlí u Čížové, která se nachází v prostoru bývalého hospodářského dvora. Jedná se o renesanční objekt, který během své historie utrpěl značné škody. Dodnes se však zachovaly v poměrně dobrém stavu interiéry. V těsné blízkosti tvrze se nachází rybníček, který je považován za zbytek obranného systému.

Poté projedete přes obec Drhovle a ve Velkých Nepodřicích přijedete k rozhledně Velký Kamýk, kde budete mít skvělý, téměř kruhový rozhled na Písek, Písecké hory, Brdy, Šumava a Temelín. Vstoupit můžete na vlastní nebezpečí, avšak vstup je omezen maximálním počtem 8 osob. 

Dále pojedete okolo Dobevského rybníka a ve stejnojmenné obci si můžete prohlídnout gotický kostel sv Brikcí. Jeden z nejpozoruhodnějších středověkých venkovských kostelů v jižních Čechách.

Potom projedete přes menší obec Vítkov do obce Štěkeň, kde můžete navštívit raně barokní zámek, který vznikl úpravou původní tvrze. Je to čtykřídlá budova uzavírající nádvoří. Kolem zámku se můžete projít po anglickém parku.

Nakonec přes Otavu přijedete do Strakonic, kde si můžete prohlídnout gotický hrad. Za pozornost ale stojí samotné prostory jako jsou malý a velký rytířský sál, hradní kaple nebo vyhlídka z 31 metrů vysoké věže Rumpál. Přes Radomyšl se vrátíte zpět do Sedlic.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 58 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!