5 / 3

Sedlice - Strakonice

Tato trasa patří mezi delší, nicméně ji zvládnou i děti na dvoudenním výletu. Čeká vás několik hradů a zámků. První stav...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 58 km

Popis cyklotrasy

Tato trasa patří mezi delší, nicméně ji zvládnou i děti na dvoudenním výletu. Čeká vás několik hradů a zámků. První stavbou je tvrz Kožlí u Čížové, která se nachází v prostoru bývalého hospodářského dvora. Jedná se o renesanční objekt, který během své historie utrpěl značné škody. Dodnes se však zachovaly v poměrně dobrém stavu interiéry. V těsné blízkosti tvrze se nachází rybníček, který je považován za zbytek obranného systému.

Poté projedete přes obec Drhovle a ve Velkých Nepodřicích přijedete k rozhledně Velký Kamýk, kde budete mít skvělý, téměř kruhový rozhled na Písek, Písecké hory, Brdy, Šumava a Temelín. Vstoupit můžete na vlastní nebezpečí, avšak vstup je omezen maximálním počtem 8 osob. 

Dále pojedete okolo Dobevského rybníka a ve stejnojmenné obci si můžete prohlídnout gotický kostel sv Brikcí. Jeden z nejpozoruhodnějších středověkých venkovských kostelů v jižních Čechách.

Potom projedete přes menší obec Vítkov do obce Štěkeň, kde můžete navštívit raně barokní zámek, který vznikl úpravou původní tvrze. Je to čtykřídlá budova uzavírající nádvoří. Kolem zámku se můžete projít po anglickém parku.

Nakonec přes Otavu přijedete do Strakonic, kde si můžete prohlídnout gotický hrad. Za pozornost ale stojí samotné prostory jako jsou malý a velký rytířský sál, hradní kaple nebo vyhlídka z 31 metrů vysoké věže Rumpál. Přes Radomyšl se vrátíte zpět do Sedlic.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí