Cyklotrasa Sedmihorky - Doubravice

Začíná se v lázních v Sedmihorkách kousek od Pilského rybníku. Odtud se pokračuje Skalním městem do Pelešan. Ve skalním městě pojedete kolem útvarů známých jako Julie, Mariáš, Čertova ruka nebo Velikonoční. Hned na začátku Skalního města se také nachází jeskyně Jenovefy Brabantské. Kousek za Skalním městem pojedete kolem pramene Pod Valdštejnem. Po příjezdu do Pelešan se vydáte směrem na Turnov a odtud do Mašova a na hrad Valdštejn. Tento gotický hrad patřil pánům z Valdštejna a pochází z 13. století. Patří mezi nejstarší hrady v kraji. U hradu je i kaple sv. Jana Nepomuckého. V této kapličce je obraz světce, který je možná jedinou existující podobiznou Karla Hynka Máchy.


Z Valdštejna se vydáte směrem na Kopicův statek. Tato usedlost vznikla koncem 18. století a je kulturní památkou. V blízkosti statku se nachází rokle s nádhernými skalními reliéfy, které vytvořil sám majitel statku, Vojtěch Kopic. Ze statku pojedete směrem na Kacanovy, poblíž kterých se nachází tibetský altán. Odtud budete pokračovat na Rybníčky, Olešnici, Mlýnici, Skokovy a k turistickému rozcestníku Žehrov. Odtud pojedete kolem Žehrovského lesa směrem na rozcestník Pomníky, kde se vydáte směrem na Dobšice, Rytířovu Lhotu a Zahájí. Odtud pojedete na rozcestí Pleskotský mlýn, u kterého se můžete zajet podívat na Pekařovu bránu. Je to silniční tunel, který je vytesán do pískovcové skály. Skála se původně jmenovala Mnich, a jelikož ji při stavbě silnice chtěli zachovat, vytesali do ní tento krátký 4 m dlouhý tunel. Od Pekařovy brány se vydáte zpět směrem na Hrubou skálu a přes ni až do cíle, vesnice Doubravice. Po cestě pojedete například kolem Věžického rybníka, pramene Jordánka a bývalého pivovaru v Hrubé Skále. 

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 37 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!