5 / 5

Sedmpány - Trhový Štěpánov

Nedaleko vodní nádrže Švihov leží vesnice Sedmpány, ve které začíná tato trasa. Z ní pojedete do obcí Mnichovice, Stroje...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 47 km

Popis cyklotrasy

Nedaleko vodní nádrže Švihov leží vesnice Sedmpány, ve které začíná tato trasa. Z ní pojedete do obcí Mnichovice, Strojetice a Čechtice. V obci se nachází barokní zámek postavený v polovině 17. století. V 18. století byl rozšířen o západní křídlo. Zámek měl několik vlastníků, nakonec byl ve 20. století využíván jako škola a dnes je z něj hotel.

Z Čechtic pojedete směrem na Jeníkov, Dobříkovice, Pravonín, Vracovice a Vlašim. Trasa vede až k místnímu zámku Vlašim, ke kterému patří i rozsáhlý zámecký park. Tento renesanční zámek vznikl přestavbou původního gotického hradu. Tato přestavba proběhla na počátku 14. století. Další náročné úpravy proběhly i v 15. století, kdy hrad změnil majitele. Do dnešní podoby byl přestavěn teprve v 19. a 20. století, kdy na zámku sídlila knížata z Auerspergu. V roce 1992 vyhořelo celé jižní křídlo zámku. To bylo rekonstruováno až do roku 2005. Na zámku se dnes nachází Muzeum Podblanicka. Expozice je věnována historii zámku i parku, dále se zde nachází expozice S přesnou muškou o tradici střelectví a zbrojařství i s trofejemi exotických zvířat a Zrcadlo minulosti přibližující každodenní život předků. Pokud se rozhodnete i pro návštěvu parku, narazíte zde na několik zajímavostí. Za zmínku rozhodně stojí Čínský pavilon, socha Samsona, či tři novogotické brány (Vlašimská, Domašínská a Znosimská). Vlašimská brána se stala symbolem města. Park patří mezi jedny z nejzachovalejších v Evropě, proto jeho návštěvu rozhodně nevynechejte.

Z Vlašimi směrem na Řimovice, Zdislavice, Chlum a odtud až do cíle cesty. 

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí