Cyklotrasa Semily - Stružinec

Trasa začíná v Semilech u vlakového nádraží. Můžete se zde zajít podívat na zámek, do muzea nebo na roubené chaloupky v Jílovické ulici. Trasa je náročná, jelikož její součástí je stoupání do 740 m.n.m. na vrchol Kozákov, kde se nachází rozhledna. Ze Semil pojedete směrem na Lhotu a přes Bačov a Komárov do Kozákova. V Kozákově se můžete podívat na již zmíněnou rozhlednu, která je otevřena v červnu, červenci a srpnu. Některé dny v týdnu i v dubnu, květnu, září, říjnu a listopadu. Z rozhledny při dobré viditelnosti můžete vidět, Krkonoše, Ještěd, Mladou Boleslav a Trosky. Z Kozákova pojedete do Prackova, kde se nachází kaple Panny Marie. Z Prackova pojedete vesničkami Dvořiště, Úlehlina, Červenice a Pod Březím až do Smrčí. Ve Smrčí se nachází pomník obětem 2. světové války. Ze Smrčí pojedete do vesnice Na Krči a dále přes Hliniště kolem Čertího kopečku do Koberova. V Koberově si můžete odpočinout v jejich krásném malém parku, jehož součástí je i malá promenáda. 


Z Koberova pojedete do vesnice Loučky a dále kolem přírodního parku Podloučky do Klokočí. V okolí se nachází Klokočské skály, do kterých však není možný přístup s kolem. Nachází se zde Klokočské průchody, které rozhodně stojí za návštěvu. Z Klokočí pojedete směrem na Rotštejn, kde se nachází zřícenina skalního hradu Rotštejn. Odtud pojedete směrem na Loktuše a přes Lestkov do Tatobit. V Tatobitech pojedete kolem Tatobitské lípy, která zde roste přibližně od roku 1200. Dále pojedete do Kotelska a odtud směrem na obce Veselá, Rváčov až do Lomnice nad Popelkou. Zde se můžete zajít podívat na malebné Karlovské náměstí, do Městského muzea nebo na zámek u kterého stojí i bývalý pivovar. Z Lomnice nad Popelkou zbývá už jen pár kilometrů do cíle. Vydáte se do Nových Dvorů a odtud až do Stružince.  

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 39 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.