5 / 0

Semily - Stružinec

Trasa začíná v Semilech u vlakového nádraží. Můžete se zde zajít podívat na zámek, do muzea nebo na roubené chaloupky v ...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 39 km

Popis cyklotrasy

Trasa začíná v Semilech u vlakového nádraží. Můžete se zde zajít podívat na zámek, do muzea nebo na roubené chaloupky v Jílovické ulici. Trasa je náročná, jelikož její součástí je stoupání do 740 m.n.m. na vrchol Kozákov, kde se nachází rozhledna. Ze Semil pojedete směrem na Lhotu a přes Bačov a Komárov do Kozákova. V Kozákově se můžete podívat na již zmíněnou rozhlednu, která je otevřena v červnu, červenci a srpnu. Některé dny v týdnu i v dubnu, květnu, září, říjnu a listopadu. Z rozhledny při dobré viditelnosti můžete vidět, Krkonoše, Ještěd, Mladou Boleslav a Trosky. Z Kozákova pojedete do Prackova, kde se nachází kaple Panny Marie. Z Prackova pojedete vesničkami Dvořiště, Úlehlina, Červenice a Pod Březím až do Smrčí. Ve Smrčí se nachází pomník obětem 2. světové války. Ze Smrčí pojedete do vesnice Na Krči a dále přes Hliniště kolem Čertího kopečku do Koberova. V Koberově si můžete odpočinout v jejich krásném malém parku, jehož součástí je i malá promenáda. 


Z Koberova pojedete do vesnice Loučky a dále kolem přírodního parku Podloučky do Klokočí. V okolí se nachází Klokočské skály, do kterých však není možný přístup s kolem. Nachází se zde Klokočské průchody, které rozhodně stojí za návštěvu. Z Klokočí pojedete směrem na Rotštejn, kde se nachází zřícenina skalního hradu Rotštejn. Odtud pojedete směrem na Loktuše a přes Lestkov do Tatobit. V Tatobitech pojedete kolem Tatobitské lípy, která zde roste přibližně od roku 1200. Dále pojedete do Kotelska a odtud směrem na obce Veselá, Rváčov až do Lomnice nad Popelkou. Zde se můžete zajít podívat na malebné Karlovské náměstí, do Městského muzea nebo na zámek u kterého stojí i bývalý pivovar. Z Lomnice nad Popelkou zbývá už jen pár kilometrů do cíle. Vydáte se do Nových Dvorů a odtud až do Stružince.  

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí