Cyklotrasa Šerlich - Pěticestí

Zaparkujeme u rozcestí Šerlich na parkovišti vedle silnice z Deštné v Orlických horách do Orlického Záhoří. Na dohled máme Masarykovu chatu, na kterou si můžeme vyjet nyní nebo až na závěr cesty a spojit to s občerstvením v restauraci. Je odtud krásný rozhled jak na českou, tak i polskou stranu.

Od silnice vyrazíme směr Velká Deštná. Čeká nás sice táhlé, ne však extrémně náročné stoupání. Po pravé straně mineme Malou Deštnou a dojedeme k odbočce na Velkou Deštnou. Na chvíli opustíme cyklotrasu a zabočíme doprava. Když se dostatečně pokocháme pohledy z dřevěné rozhledny na nejvyšším bodě Orlických hor, tak se z vrcholu Velké Deštné vrátíme na cyklotrasu a vydáme se cestou z kopce dolů.

Chvíli mírně stoupáme a následně klesáme. Pokud jsme pozorní, neměli bychom přehlédnout po levé straně dřevěnou rozhlednu, ze které je moc hezký výhled na Orlické Záhoří. Dorazíme k rozcestí Pod Homolí, odkud odbočíme doprava a po pár desítkách metrů doleva. Stoupáme serpentýnami na rozcestí Pěticestí.

Pokud se na to cítíme, je možné pokračovat dále po cyklostezce na další rozcestí Mezivrší, počítejme však s dalším střídáním stoupání a klesání. Můžeme si udělat kratší zajížďku pěšinou ke Kunštátské kapli po červené turistické značce, od ní se vrátíme zpět na Pěticestí. A poté zpět na Šerlich.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 13 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.