5 / 4

Šerlich - Pěticestí

Zaparkujeme u rozcestí Šerlich na parkovišti vedle silnice z Deštné v Orlických horách do Orlického Záhoří. Na dohled má...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 13 km

Popis cyklotrasy

Zaparkujeme u rozcestí Šerlich na parkovišti vedle silnice z Deštné v Orlických horách do Orlického Záhoří. Na dohled máme Masarykovu chatu, na kterou si můžeme vyjet nyní nebo až na závěr cesty a spojit to s občerstvením v restauraci. Je odtud krásný rozhled jak na českou, tak i polskou stranu.

Od silnice vyrazíme směr Velká Deštná. Čeká nás sice táhlé, ne však extrémně náročné stoupání. Po pravé straně mineme Malou Deštnou a dojedeme k odbočce na Velkou Deštnou. Na chvíli opustíme cyklotrasu a zabočíme doprava. Když se dostatečně pokocháme pohledy z dřevěné rozhledny na nejvyšším bodě Orlických hor, tak se z vrcholu Velké Deštné vrátíme na cyklotrasu a vydáme se cestou z kopce dolů.

Chvíli mírně stoupáme a následně klesáme. Pokud jsme pozorní, neměli bychom přehlédnout po levé straně dřevěnou rozhlednu, ze které je moc hezký výhled na Orlické Záhoří. Dorazíme k rozcestí Pod Homolí, odkud odbočíme doprava a po pár desítkách metrů doleva. Stoupáme serpentýnami na rozcestí Pěticestí.

Pokud se na to cítíme, je možné pokračovat dále po cyklostezce na další rozcestí Mezivrší, počítejme však s dalším střídáním stoupání a klesání. Můžeme si udělat kratší zajížďku pěšinou ke Kunštátské kapli po červené turistické značce, od ní se vrátíme zpět na Pěticestí. A poté zpět na Šerlich.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí