5 / 3

Šternberk - hrad Sovinec

Středně obtížnou cyklotrasou ze Šternberka projedete přes Krakořice do Řídeče, kde si prohlídnete řídečskou myslivnu. U ...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 43 km

Popis cyklotrasy

Středně obtížnou cyklotrasou ze Šternberka projedete přes Krakořice do Řídeče, kde si prohlídnete řídečskou myslivnu. U myslivny máte možnost posedět na dřevěných lavičkách a turistické rozcestí vás pošle na několik dalších míst. Naproti myslivně spatříte malý rybníček.

Jakmile projedete obcí Paseka, přijedete k arboretu Paseka Makču Pikču. Na rekultivované skládce v místě bývalého lomu, který je znám prací na neobvyklých realizacích zahrad, arboretum s mnoha rostlinami z celého světa. 

Během návštěvy hradu Sovinec si prohlédnete nejstarší části hradu i s vyhlídkovou věží. V jednotlivých částech se nacházejí expozice a výstavy. Také se zde konají příležitostné kulturní akce jakými jsou vystoupení šermířských skupin, divadelních souborů i hudebníků a prezentace tradičních řemesel.

Dále přes obec Jiříkov přijedete do Mutkova, kde najdete skromné pozůstatky hradu. Písemné zmínky o hradu neexistují, podle archeologických nálezů byl založen ve druhé polovině 13. století.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí