Cyklotrasa Šternberk - hrad Sovinec

Středně obtížnou cyklotrasou ze Šternberka projedete přes Krakořice do Řídeče, kde si prohlídnete řídečskou myslivnu. U myslivny máte možnost posedět na dřevěných lavičkách a turistické rozcestí vás pošle na několik dalších míst. Naproti myslivně spatříte malý rybníček.

Jakmile projedete obcí Paseka, přijedete k arboretu Paseka Makču Pikču. Na rekultivované skládce v místě bývalého lomu, který je znám prací na neobvyklých realizacích zahrad, arboretum s mnoha rostlinami z celého světa. 

Během návštěvy hradu Sovinec si prohlédnete nejstarší části hradu i s vyhlídkovou věží. V jednotlivých částech se nacházejí expozice a výstavy. Také se zde konají příležitostné kulturní akce jakými jsou vystoupení šermířských skupin, divadelních souborů i hudebníků a prezentace tradičních řemesel.

Dále přes obec Jiříkov přijedete do Mutkova, kde najdete skromné pozůstatky hradu. Písemné zmínky o hradu neexistují, podle archeologických nálezů byl založen ve druhé polovině 13. století.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 43 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.