Cyklotrasa Sezimovo Ústí - České Budějovice

Cyklotrasa začíná na vlakovém nádraží Sezimova Ústí. Odtud pojedete směrem na Soběslav. Postupně projedete obcemi Radimovice u Želče, Lom a Želeč. Tam můžete navštívit Muzeum zemědělských strojů. Z muzea pojedete po cyklostezce podél jezer do Skalice. V Soběslavi si můžete prohlídnout gotický hrad, který sloužil jako sídlo purkrabího a v průběhu husitských válek byl dvakrát vypálen. Dodnes se dochovala okrouhlá věž Hláska. V jižní části hradu se nachází kulturní dům, v severním křídle je umístěna knihovna. 


Od Soběslavi pojedete směrem na jih do Veselí nad Lužnicí, přitom projedete obcemi Vesce a Dráchov. Budete se držet cyklostezky Lužnická a poté stále rovně křižovatkou v Žíšově do Veselí nad Lužnicí. Odtud vás stezka dovede přes Vlkov do obce Ponědrážka a Bošilec. Tady se projedete po kamenném mostu, o kterém se zpívá ve známé jihočeské písničce. 


Díky cyklotrase 1134 projedete přes obce Dynín, Mazelov, Ševětín a Chotýčany. Nakonec vás čekají jen malé obce Hosín, Borek a Hrdějovice a na okraji Českých Budějovic se můžete těšit na prohlídku pivovaru. Uvidíte, jak se za použití nejkvalitnějších domácích surovin rodí pivo vyznačující se lahodnou chutí s příjemnou chmelovou vůní a jemnou hořkostí, jehož kvalitu oceňují zákazníci téměř na celém světě.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 78 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!