Cyklotrasa Sezimovo Ústí - České Budějovice

Cyklotrasa začíná na vlakovém nádraží Sezimova Ústí. Odtud pojedete směrem na Soběslav. Postupně projedete obcemi Radimovice u Želče, Lom a Želeč. Tam můžete navštívit Muzeum zemědělských strojů. Z muzea pojedete po cyklostezce podél jezer do Skalice. V Soběslavi si můžete prohlídnout gotický hrad, který sloužil jako sídlo purkrabího a v průběhu husitských válek byl dvakrát vypálen. Dodnes se dochovala okrouhlá věž Hláska. V jižní části hradu se nachází kulturní dům, v severním křídle je umístěna knihovna. 


Od Soběslavi pojedete směrem na jih do Veselí nad Lužnicí, přitom projedete obcemi Vesce a Dráchov. Budete se držet cyklostezky Lužnická a poté stále rovně křižovatkou v Žíšově do Veselí nad Lužnicí. Odtud vás stezka dovede přes Vlkov do obce Ponědrážka a Bošilec. Tady se projedete po kamenném mostu, o kterém se zpívá ve známé jihočeské písničce. 


Díky cyklotrase 1134 projedete přes obce Dynín, Mazelov, Ševětín a Chotýčany. Nakonec vás čekají jen malé obce Hosín, Borek a Hrdějovice a na okraji Českých Budějovic se můžete těšit na prohlídku pivovaru. Uvidíte, jak se za použití nejkvalitnějších domácích surovin rodí pivo vyznačující se lahodnou chutí s příjemnou chmelovou vůní a jemnou hořkostí, jehož kvalitu oceňují zákazníci téměř na celém světě.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 78 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.