Cyklotrasa Sezimovo Ústí - Malšice

Vystoupáme na pole nad Tábor a projedeme k lesní chatě Pintovka, kde se kdysi bujaře zakončovaly závodní sezony, a vystoupáme podél lesní obory do městského parku. Sjíždíme k řece na červenou turistickou značku a přichází nejhezčí úsek okruhu. Začínáme drobnou vsuvkou. Po lávce, jíž žene do výšky nad vodu klenutý betonový oblouk, přejíždíme řeku, sjíždíme obří kámen a pak se vracíme zpět na protější břeh. Stezka podél Lužnice není jen tak ledajaká stezka, nýbrž turistická spojka mezi Táborem a Příběnicemi starší více než sto let. Pohybujeme se víceméně po rovině, či spíše velmi lehce z kopce.


Dostáváme se k jednomu z nejzajímavějších míst na trase – tunelu vytesanému ve skále. V jeho středu je černá tma, která znesnadňuje orientaci v prostoru. Pozor tak při průjezdu. Z pohledu jízdy nejzábavnější část okruhu končí, střídá ji poznávací úsek. Začít lze hradem Příběnice, u něhož opouštíme řeku. V Malšicích se napojujeme na žlutou turistickou značku a necháváme se jí vracet zpět k Lužnici – vše vesměs po asfaltkách a širších polních cestách. Řeka nás vítá dalším objektem a to Stádleckým řetězovým mostem. Jeho historie je nevšední. Byl prohlášen technickou památkou, a protože by rok poté po napuštění přehrady Orlík došlo k jeho potopení, byl rozebrán a přemístěn na stávající místo. Je posledním dochovaným empírovým řetězovým mostem nejen v ČR, ale také v Evropě.


Zůstáváme na „našem“ břehu a pokračujeme po sjízdné modré, a to až do Dobronic, kde je možné prohlédnout si další hrad. První písemná zmínka o vsi Dobronice, nyní je přístupná zachovalá hradní věž a obvodové zdi. V sezoně se tu konají i různé akce. Stoupáme od řeky na jakousi náhorní planinu. Poté polní cestou dosáhneme obcí Třebelice, Čenkov a Malšice. Domů pokračujeme kousek v protisměru okruhu, poté poli, okolo Vlčího dolu s jednou technickou výzvou v podobě krátkého prudkého výjezdu a zpět k Lužnici. Podél ní vjíždíme do Tábora.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 59 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.