Cyklotrasa Slabčice - Hodonice

Trasa vede oblastí Táborské pahorkatiny, začíná v obci Slabčice. Odtud pojedete do Nemějic, Dražíčského Březí, Dražíče, Chrášťan, Doubravky a vesnice Hosty. Dále do Koloděje nad Lužnicí k zámku Mitrowicz. Počátky tohoto sídla se datují do 16. století, kdy se jednalo o nevelké šlechtické sídlo postavené v renesančním slohu a opevněné vodním příkopem. Majitelé sídla se často střídali. Až v roce 1704, kdy bylo sídlo v dražbě, jej získal hrabě František Wratislav z Mitrowicz. Jeho rodina jej pak vlastnila ještě několik staletí, zde je i původ jména zámku. V 18. století proběhlo rozšíření obytné části zámku a byla přistavěna kaple. V té době zámek získal barokní podobu. V roce 1840 byl ve starší renesanční části zámku zrušen mlýn a v roce 1875 byla mezi zámkem a vstupní branou postavena rodinná krypta rodu Wratislavů z Mitrowicz. Ve 40. letech 20. století byl zámek znárodněn. Nyní je majetek ve vlastnictví firmy Mitrowicz, a.s. a postupně procházel celkovou rekonstrukcí až do roku 2016, kdy byl slavnostně otevřen.

Od zámku pojedete do Týnu nad Vltavou, kde se nachází další zámek. Ten byl postaven teprve nedávno v roce 1699 a sloužil jako rezidence pražského biskupa. Poté jako správní centrum panství a byly zde kanceláře arcibiskupských úředníků. Dnes se zde nacházejí expozice Městského muzea. Od zámku pojedete k Vltavě a podél ní až k Třitimi. Odtud pak do Dobšice, Smilovice, Čenkova u Bechyně, Záhoří, Březnice a Hodonice. 

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 36 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!