5 / 3

Slavonice - zámek Český Rudolec

Pevnostní areál ve Slavonicích je ukázkou části obranné pevnostní linie, tvořené systémem pozorovacích a palebných průse...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 38 km

Popis cyklotrasy

Pevnostní areál ve Slavonicích je ukázkou části obranné pevnostní linie, tvořené systémem pozorovacích a palebných průseků, protipěchotními a protitankovými překážkami. Běžně jsou přístupné dva bunkry, plně vybavené a vyzbrojené. Po všech objektech areálu Vás provede naučná stezka doplněná informačními tabulemi.

Archeologické naleziště na místě středověké vesnice nedaleko Slavonic. Osada byla vypálena za husitských válek a nikdy neobnovena. Ze základů je dobře patrné rozmístění i dispozice objektů.

Projedete přes obce Matějovec a Terezín, kde projedete kolem hraničního kamene dělící Čechy a Moravu. Vystoupáte kopec a můžete si prohlédnout jeden z nejkurióznějších žulových balvanů, typických pro oblast České Kanady. Dřevěná rozhledna U Jakuba byla postavena na místě původního triangulačního bodu. Po vystoupání 180 schodů na vyhlídkovou plošinu se před vámi naskytne výhled na Českou Kanadu, město Dačice, rozhlednu na Křemešníku nebo rakouský Schneeberg.

Minete Horní Radíkov a přijedete Český Rudolec, kde si můžete prohlídnout místní zámek. Zámek tvoří budova nepravidelného čtyřúhelníkového půdorysu se dvěma menšími nárožími a jednou větší hlavní věží. Býval obklopen rozsáhlým anglickým parkem. V posledních letech probíhají na zámku rekonstrukční práce.

V Peníkově si prohlídnete vodní pilu s mlýnem. Voda na mlýn byla naháněna ze sousedního rybníka. Dnes je uvedena zpět do funkčního stavu a můžete ji navštívit.

Přes Vlastkovec se vrátíte zpět do Slavonic.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí