Cyklotrasa Slavonice - zámek Český Rudolec

Pevnostní areál ve Slavonicích je ukázkou části obranné pevnostní linie, tvořené systémem pozorovacích a palebných průseků, protipěchotními a protitankovými překážkami. Běžně jsou přístupné dva bunkry, plně vybavené a vyzbrojené. Po všech objektech areálu Vás provede naučná stezka doplněná informačními tabulemi.

Archeologické naleziště na místě středověké vesnice nedaleko Slavonic. Osada byla vypálena za husitských válek a nikdy neobnovena. Ze základů je dobře patrné rozmístění i dispozice objektů.

Projedete přes obce Matějovec a Terezín, kde projedete kolem hraničního kamene dělící Čechy a Moravu. Vystoupáte kopec a můžete si prohlédnout jeden z nejkurióznějších žulových balvanů, typických pro oblast České Kanady. Dřevěná rozhledna U Jakuba byla postavena na místě původního triangulačního bodu. Po vystoupání 180 schodů na vyhlídkovou plošinu se před vámi naskytne výhled na Českou Kanadu, město Dačice, rozhlednu na Křemešníku nebo rakouský Schneeberg.

Minete Horní Radíkov a přijedete Český Rudolec, kde si můžete prohlídnout místní zámek. Zámek tvoří budova nepravidelného čtyřúhelníkového půdorysu se dvěma menšími nárožími a jednou větší hlavní věží. Býval obklopen rozsáhlým anglickým parkem. V posledních letech probíhají na zámku rekonstrukční práce.

V Peníkově si prohlídnete vodní pilu s mlýnem. Voda na mlýn byla naháněna ze sousedního rybníka. Dnes je uvedena zpět do funkčního stavu a můžete ji navštívit.

Přes Vlastkovec se vrátíte zpět do Slavonic.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 38 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!