Cyklotrasa Sloup - Blansko

Výchozím bodem výletu je obec Sloup. Vyrazíme jižním směrem. Po chvíli jízdy se ocitneme u Sloupských jeskyní, kde zpozorujeme osamocenou skálu pojmenovanou Hřebenáč. Po chodníku pokračujeme k jeskyni Kůlna - pravěkému sídlišti a významnému archeologickému nalezišti pozůstatků neandrtálského člověka, která je součástí návštěvního okruhu Sloupsko - šošůvských jeskyní. Následujeme ke vstupu do Šošůvských jeskyní.

V těchto místech odbočíme vpravo na cyklostezku a vjíždíme do kaňonu Pustý žleb. Postupně mírně klesáme, je zde výrazněji chladněji než v okolí. Vyplatí se nepospíchat, průběžně objevujeme několik menších jeskyní, které budou zpestřením pro děti.

Odtud přijedeme na rozcestí Pod Salmovkou, odkud vedou odbočky k propasti Macocha a ke zřícenině Blansek. V obou případech se jedná o prudká stoupání. Po chvíli po levé straně míjíme jeskyni Čertovu branku, přijíždíme k dolní stanici lanové dráhy na Macochu a po  jsme u vchodu do Punkevních jeskyní.

Do Skalního Mlýna nás doprovází řeka Punkva. Pokud bychom ve Skalním Mlýně odbočili doleva a pokračovali po cyklostezce, dorazíme ke Kateřinské jeskyni. Dále cyklostezka stoupá k propasti Macocha, kvůli převýšení je trasa vhodná pro horská kola.

Do Blanska nás dovede železniční trať, podél které vede stezka. Dvakrát přejedeme most a projedeme centrem města. Můžeme se zastavit na zámku. Spatříte čtyřkřídlou budovu nepravidelného půdorysu s hranolovou věží. Dále nás stezka dovede přes menší obce a rozhlednu Podvrší zpět do výchozího místa.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 29 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.