5 / 4

Sloup - Blansko

Výchozím bodem výletu je obec Sloup. Vyrazíme jižním směrem. Po chvíli jízdy se ocitneme u Sloupských jeskyní, kde zpozo...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 29 km

Popis cyklotrasy

Výchozím bodem výletu je obec Sloup. Vyrazíme jižním směrem. Po chvíli jízdy se ocitneme u Sloupských jeskyní, kde zpozorujeme osamocenou skálu pojmenovanou Hřebenáč. Po chodníku pokračujeme k jeskyni Kůlna - pravěkému sídlišti a významnému archeologickému nalezišti pozůstatků neandrtálského člověka, která je součástí návštěvního okruhu Sloupsko - šošůvských jeskyní. Následujeme ke vstupu do Šošůvských jeskyní.

V těchto místech odbočíme vpravo na cyklostezku a vjíždíme do kaňonu Pustý žleb. Postupně mírně klesáme, je zde výrazněji chladněji než v okolí. Vyplatí se nepospíchat, průběžně objevujeme několik menších jeskyní, které budou zpestřením pro děti.

Odtud přijedeme na rozcestí Pod Salmovkou, odkud vedou odbočky k propasti Macocha a ke zřícenině Blansek. V obou případech se jedná o prudká stoupání. Po chvíli po levé straně míjíme jeskyni Čertovu branku, přijíždíme k dolní stanici lanové dráhy na Macochu a po  jsme u vchodu do Punkevních jeskyní.

Do Skalního Mlýna nás doprovází řeka Punkva. Pokud bychom ve Skalním Mlýně odbočili doleva a pokračovali po cyklostezce, dorazíme ke Kateřinské jeskyni. Dále cyklostezka stoupá k propasti Macocha, kvůli převýšení je trasa vhodná pro horská kola.

Do Blanska nás dovede železniční trať, podél které vede stezka. Dvakrát přejedeme most a projedeme centrem města. Můžeme se zastavit na zámku. Spatříte čtyřkřídlou budovu nepravidelného půdorysu s hranolovou věží. Dále nás stezka dovede přes menší obce a rozhlednu Podvrší zpět do výchozího místa.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí