5 / 4

Sněžník - Bielagrund

Výchozím bodem výletu je obec Sněžník. Před Tisou přejedeme silnici, cyklotrasa pokračuje podél Tiských stěn, které odtu...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 22 km

Popis cyklotrasy

Výchozím bodem výletu je obec Sněžník. Před Tisou přejedeme silnici, cyklotrasa pokračuje podél Tiských stěn, které odtud nejsou vidět a dorazíme do obce Rájec.

V Rájci se od cyklotrasy odpojíme. Musíme jet po zarostlé lesní cestě, než navážeme na pěkné šotolinové a asfaltové cyklostezky. Tento úsek se dá zvládnout i s cyklovozíkem. Po kratším stoupání i rovinkách několik kilometrů sjíždíme do německé obce Bielagrund.

V Bielagrundu najdeme dvě občerstvení s venkovním posezením, kde si můžeme odpočinout a pokračovat zpět do Čech po pěkné cyklostezce podél potoka Biela. Po přejetí hranic se ocitneme v Ostrově, spatříme zde Ostrovský rybník a pískovcové Ostrovské skály. Můžeme se tu občerstvit v restauraci nebo hotelu Ostrov. Od hotelu je obzvlášť pěkný pohled na Ostrovské skály.

Na konci Ostrova je možné si cestu do Sněžníku zkrátit po červené turistické značce, ale na začátku je opravdu velké stoupání. Pokud jedeme s cyklovozíkem raději zvolíme cestu po silnici ke křižovatce, kde odbočíme doleva a vracíme se do Sněžníku.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí