5 / 4

Sněžník - Děčín

Touto trasou se podíváte k našim německým sousedům. Buď vyšlapeme kopec na Sněžník nebo využijeme cyklobus. Ten nás vyve...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 47 km

Popis cyklotrasy

Touto trasou se podíváte k našim německým sousedům. Buď vyšlapeme kopec na Sněžník nebo využijeme cyklobus. Ten nás vyveze do nadmořské výšky téměř 600 m. n m. a tak do Königsteinu jenom klesáme a kocháme se okolní krajinou. Trasa ze Sněžníku přes Rosenthal-Bielatal a Bielatal k pevnosti Königstein vede po asfaltových cyklostezkách a zčásti po vedlejší silnici. Část cesty lemují pískovcové skály.

Na kole lze dojet až k pevnosti Königstein, před ní je kratší prudké stoupání. Musíme se od pevnosti vrátit na křižovatku cyklostezky se silnicí a po ní sjet k Labi. Další možností je sjet po značených pěších stezkách v lese – kvůli místy strmému a nerovnému terénu či kamenům je tento úsek vhodný pouze pro zkušené cyklisty, je potřeba více brzdit nebo kolo vést.

Napojíme se na velmi oblíbenou Labskou stezku, po které se dopravíme zpátky do Děčína. V úseku Labské stezky z Bad Schandau do Děčína se z asfaltové cyklostezky kocháme pohledy na zajímavé pískovcové skály vystupující nad řekou. Projíždíme obcí Krippen a osadami Dolní Žleb, Čertova Voda, Prostřední Žleb a Horní Žleb. Na několika místech oba břehy spojuje přívoz. Mezi Krippenem a Horním Žlebem je cyklostezka hojně využívaná i in-line bruslaři. Z Bad Schandau do Děčína vede železniční trať, která nám případně poslouží, když dětem dojdou síly.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí