5 / 5

Soběslav - České Budějovice

Po stopách selského barokaOd soběslavského náměstí se směrem na západ vydejte po CT 1136. Až do Vesců vás povede po hlav...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 92 km

Popis cyklotrasy

Po stopách selského baroka


Od soběslavského náměstí se směrem na západ vydejte po CT 1136. Až do Vesců vás povede po hlavní silnici, ke konci Vesců odbočí, ale jeďte rovně do sousedního Záluží. Zde stojí za prohlédnutí zdejší kovárna. V Záluží doprava již vede CT Greenway SB přes Vlastiboř a Svinky, oboje s hezkými starobylými staveními. Ve Svinkách přijde odbočení vlevo, značení je stejné, několik dalších CT se přidá navíc. Tak pojedete přes Komárov a Klečaty do Zálší, kde odbočíte doleva po CT 1133. Po ní dojedete až do Dolních a pak i Horních Kněžekladů, kde setrváte stále rovně na silnici směrem na západ, nyní tedy na CT 1060, vedoucí přes les do Hněvkovic na pravém břehu Vltavy, kde se jen dáte doleva směrem ke hrázi zdejší přehrady.


Odtud vystoupáte po silnici a značené CT Vltavská směrem k Temelínu, který časem uvidíte přímo před sebou. Dojedete až k elektrárně,k hlavní silnici, na ní doleva, značena je již CT 1095, ale nehledě na značení je lepší jet po této silnici rovně na jih asi 2,5 km k odbočce doprava na Kočín, kudy také povede vaše další cesta. CT 1102, která je zde značena, vás povede postupně přes Dříteň, Nákří, jako CT 1083 pak okrajem Dívčic, přes Zbudov a Plástovice až k hlavní silnici E49. Ta se přejíždí rovně napříč, značení pak dále zůstává ještě 5 km. Pak na křižovatce ve tvaru T odbočíte doprava na Tupesy, značení přejde na 1090 a pak do konce Strýčic na krátko po CT 1100 přejedete do záboří, odkud je to rovně po CT 1094 do věhlasných Holašovic, již co by kamenem dohodil. Poslední úsek vede zprvu podle značení CT 1094, a to až do Kvítkovic, kde pojedete stále rovně a přejdete tak na CT 1092. Toto značení vás povede posledních 14 km až do cíle cesty.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí