5 / 4

Sokolov - rozhledna Salingbug

Touto cyklotrasou se projedete podél řeky Ohře do Šabiny. Nosnou konstrukci lávky přes Ohři tvoří dva betonové sloupy, d...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 31 km

Popis cyklotrasy

Touto cyklotrasou se projedete podél řeky Ohře do Šabiny. Nosnou konstrukci lávky přes Ohři tvoří dva betonové sloupy, do kterých jsou zabetonovány železné konstrukce. Na nich je zavěšeno ocelové lano a podlaha lávky.

Za Kynšperkem nad Ohří uvidíte zámek Mostov. Zámek je zapsán na seznamu kulturních památek zvláště díky unikátnímu souboru patnácti kachlových kamen, obdivuhodně zachovalých a vystavených pro návštěvníky. Další chloubou Mostova jsou zářivé vitráže a historické malby na stěnách, stropu a podél schodiště do prvního patra.  V současné době funguje zámek jako hotel. Zahrada zámku i okolí je volně přístupné.

Rozhledna Salingburg slouží spíše jako atrakce hotelu Pyramida. Protože Františkovy Lázně neměly žádnou historickou památku, rozhodli se radní, že nechají postavit umělou zříceninu, která bude využívána jako rozhledna. "Zámeček" má dvě věže, na vrcholu té vyšší naleznete vyhlídkovou věž a v útrobách té menší můžete vidět kašnu s panáčkem. 

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí