Cyklotrasa Sokolov - rozhledna Salingbug

Touto cyklotrasou se projedete podél řeky Ohře do Šabiny. Nosnou konstrukci lávky přes Ohři tvoří dva betonové sloupy, do kterých jsou zabetonovány železné konstrukce. Na nich je zavěšeno ocelové lano a podlaha lávky.

Za Kynšperkem nad Ohří uvidíte zámek Mostov. Zámek je zapsán na seznamu kulturních památek zvláště díky unikátnímu souboru patnácti kachlových kamen, obdivuhodně zachovalých a vystavených pro návštěvníky. Další chloubou Mostova jsou zářivé vitráže a historické malby na stěnách, stropu a podél schodiště do prvního patra.  V současné době funguje zámek jako hotel. Zahrada zámku i okolí je volně přístupné.

Rozhledna Salingburg slouží spíše jako atrakce hotelu Pyramida. Protože Františkovy Lázně neměly žádnou historickou památku, rozhodli se radní, že nechají postavit umělou zříceninu, která bude využívána jako rozhledna. "Zámeček" má dvě věže, na vrcholu té vyšší naleznete vyhlídkovou věž a v útrobách té menší můžete vidět kašnu s panáčkem. 

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 31 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!