Cyklotrasa Sokolov - Žatec

Začátek cyklotrasy se nachází v Sokolově. Od něj vyrazíme směrem do Krušných hor, ale hřebeny vynecháme a budeme se držet v nížinách. První zastávka nás čeká v jednom z nejstarších měst Krušných hor - v Nejdku - které vzniklo díky výskytu cínových rud a důlní činnosti. Město je vrcholem dnešní cyklotrasy. Dále budeme pokračovat směrem na východ do Ostrova, kde si můžeme udělat procházku po místním zámku. Jedná se o komplex několika budov zvaných Šlikovský zámek, Lauenburský zámek, Palác princů (též Bílý dvůr) a letohrádek. Na zámek navazuje rozsáhlý zámecký park. V současné době sídlí na zámku městský úřad. Zámecký park a Palác princů je přístupný veřejnosti.


Následně budeme pokračovat z kopce k řece Ohři. Mineme ze severu vojenský újezd Hradiště v Doubovských horách a zanedlouho se přiblížíme ke Klášterci nad Ohří. V raně barokním stylu zámek získal podobu čtyřkřídlé stavby s arkádovou chodbou a naproti němu byla postavena sala terrena. Byl také založen okolní park. O sochařskou výzdobu se postaral Jan Brokoff. V současnosti se mohou návštěvníci zúčasnit třech okruhů prohlídek. První je věnován historii porcelánu, druhý pohádkám a ve třetím si návštěvníci prohlédnou sbírku minerálů pocházejících z okolí, zámeckou knihovnu, vystoupají na zámeckou věž a navštíví také hrobku rodu Thunů v blízkém kostele. Dále pokračujeme směrem do Kadaně. V tomto historickém městu nabereme síly do posledního zbytku cyklotrasy. Konečná bude město piva a chmele, Žatec.


Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice

Vzdálenost: 111 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.