5 / 0

Sokolov - Žatec

Začátek cyklotrasy se nachází v Sokolově. Od něj vyrazíme směrem do Krušných hor, ale hřebeny vynecháme a budeme se drže...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice

Vzdálenost: 111 km

Popis cyklotrasy

Začátek cyklotrasy se nachází v Sokolově. Od něj vyrazíme směrem do Krušných hor, ale hřebeny vynecháme a budeme se držet v nížinách. První zastávka nás čeká v jednom z nejstarších měst Krušných hor - v Nejdku - které vzniklo díky výskytu cínových rud a důlní činnosti. Město je vrcholem dnešní cyklotrasy. Dále budeme pokračovat směrem na východ do Ostrova, kde si můžeme udělat procházku po místním zámku. Jedná se o komplex několika budov zvaných Šlikovský zámek, Lauenburský zámek, Palác princů (též Bílý dvůr) a letohrádek. Na zámek navazuje rozsáhlý zámecký park. V současné době sídlí na zámku městský úřad. Zámecký park a Palác princů je přístupný veřejnosti.


Následně budeme pokračovat z kopce k řece Ohři. Mineme ze severu vojenský újezd Hradiště v Doubovských horách a zanedlouho se přiblížíme ke Klášterci nad Ohří. V raně barokním stylu zámek získal podobu čtyřkřídlé stavby s arkádovou chodbou a naproti němu byla postavena sala terrena. Byl také založen okolní park. O sochařskou výzdobu se postaral Jan Brokoff. V současnosti se mohou návštěvníci zúčasnit třech okruhů prohlídek. První je věnován historii porcelánu, druhý pohádkám a ve třetím si návštěvníci prohlédnou sbírku minerálů pocházejících z okolí, zámeckou knihovnu, vystoupají na zámeckou věž a navštíví také hrobku rodu Thunů v blízkém kostele. Dále pokračujeme směrem do Kadaně. V tomto historickém městu nabereme síly do posledního zbytku cyklotrasy. Konečná bude město piva a chmele, Žatec.


Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí