Cyklotrasa Solenice - Zvíkov

Nedaleko Orlické přehrady leží vesnice Solenice, ve které začíná tato trasa. Od ní pojedete k betonové hrázi přehrady, kde se nachází i vodní elektrárna Orlík. Od ní pojedete do obcí Hřebeny, Milešov, Koubalova Lhota, Klučenice, Voltýřov, Žebrákov a Kostelec nad Vltavou. Za ním přejedete přes Žďákovský most do Starého Sedla a odtud do Probulova, Nevězice a Varvažova. Odtud po Zvíkovském Otavském mostě do Zvíkovského Podhradí a na hrad Zvíkov.

Hrad byl postaven ve 13. století. Historicky je spojován s rodem Přemyslovců. Ve 14. století patřil mezi oblíbená místa Karla IV., který jej nechal důkladně opravit a rád v něm pobýval. Než se dostavěl Karlštejn, byly na Zvíkově uloženy královské klenoty. V době husitských válek byl obléhán, ale naštěstí nebyl dobyt. Skvělá obrana hradu mu umožnila přežít bez jakýchkoli škod i v průběhu třicetileté války. Až na počátku 17. století byl vyrabován a zpustošen císařským vojskem. Rozsáhlá rekonstrukce proběhla až na konci 19. století. Na hradě jdou snadno rozeznat původní i nové prvky, protože původní kamenné prvky mají narůžovělou barvu. 

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 40 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!