5 / 3

Spytihněv - Rohatec

Ze středu Spytihněvi pojedeme po CT 5015 k přístavišti v místech, kde se Baťův kanál odděluje od řeky Moravy a budeme se...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 52 km

Popis cyklotrasy

Ze středu Spytihněvi pojedeme po CT 5015 k přístavišti v místech, kde se Baťův kanál odděluje od řeky Moravy a budeme se držet CT Baťův kanál (CT 47). Ve Starém Městě podjedeme hlavní silnici, na křižovatce se dáme vlevo - CT je nyní značena 47A. Držíme se značení CT, která sleduje tok řeky. V Kostelanech nad Moravou přejedeme nýtovaný silniční most, pravotočivým obloukem objedeme slepé rameno řeky a lužním lesem okolo rozlehlých písáků a mezi poli uháníme k Ostrožské Nové Vsi. Přejedeme žel. trať, za ní vpravo a po CT až do Uherského Ostrohu. Na Sokolovské ulici se v rozporu s cykloznačením dáme vpravo, přes obloukový most přijedeme do centra a za kostelem odbočíme vlevo přes most zpět na CT 47.


Cyklostezka nás dovede až na náměstí ve Veselí nad Moravou, k zámku a parkem na Masarykovu třídu - přejedeme přechod, zahneme vpravo a pokračujeme opět ven z města. Za železničním přejezdemna okraji Zarazic odbočíme z CT spolu se značením vlevo a uličkami obce směřujeme do Vnorov, kde přetneme do té doby souběžnou hlavní silnici a dojedeme až do Strážnice. Sledujeme značení na Petrov, cyklotrasa po místní silničce takřka bez provozu nás podél trati dovede až k vinným sklepům Plže. Pokračujeme do Sudoměřic, přejedeme místní silnici na Slovensko a po CT podél hranic podjedeme hlavní silnici i žel. trať až k mostu hlavní silnice přes Baťův Kanál, po krajnici jej přejedeme a hned za ním se dáme vlevo. Jedeme spolu se zelenou TZ stále dál. Na slovenském břehu vidíme velký přístav s rozhlednou, jedeme dál asi 500m po polní cestě. Dovede nás až k hlavní silnici, dáme se vlevo, přejedeme most. Značení Strážnické CT nás dovede až k nádraží Rohatec.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí