Cyklotrasa Spytihněv - Rohatec

Ze středu Spytihněvi pojedeme po CT 5015 k přístavišti v místech, kde se Baťův kanál odděluje od řeky Moravy a budeme se držet CT Baťův kanál (CT 47). Ve Starém Městě podjedeme hlavní silnici, na křižovatce se dáme vlevo - CT je nyní značena 47A. Držíme se značení CT, která sleduje tok řeky. V Kostelanech nad Moravou přejedeme nýtovaný silniční most, pravotočivým obloukem objedeme slepé rameno řeky a lužním lesem okolo rozlehlých písáků a mezi poli uháníme k Ostrožské Nové Vsi. Přejedeme žel. trať, za ní vpravo a po CT až do Uherského Ostrohu. Na Sokolovské ulici se v rozporu s cykloznačením dáme vpravo, přes obloukový most přijedeme do centra a za kostelem odbočíme vlevo přes most zpět na CT 47.


Cyklostezka nás dovede až na náměstí ve Veselí nad Moravou, k zámku a parkem na Masarykovu třídu - přejedeme přechod, zahneme vpravo a pokračujeme opět ven z města. Za železničním přejezdemna okraji Zarazic odbočíme z CT spolu se značením vlevo a uličkami obce směřujeme do Vnorov, kde přetneme do té doby souběžnou hlavní silnici a dojedeme až do Strážnice. Sledujeme značení na Petrov, cyklotrasa po místní silničce takřka bez provozu nás podél trati dovede až k vinným sklepům Plže. Pokračujeme do Sudoměřic, přejedeme místní silnici na Slovensko a po CT podél hranic podjedeme hlavní silnici i žel. trať až k mostu hlavní silnice přes Baťův Kanál, po krajnici jej přejedeme a hned za ním se dáme vlevo. Jedeme spolu se zelenou TZ stále dál. Na slovenském břehu vidíme velký přístav s rozhlednou, jedeme dál asi 500m po polní cestě. Dovede nás až k hlavní silnici, dáme se vlevo, přejedeme most. Značení Strážnické CT nás dovede až k nádraží Rohatec.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 52 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.