Cyklotrasa Staňkov - České Velenice

Krásná trasa přírodou, při níž budete kopírovat hranici s Rakouskem a objedete Malý a Velký London. Je určena spíše trénovaným sportovcům nebo nadšencům, kterým nevadí kopce. Ze Staňkova vyjedete směrem na Novou Huť a pojedete hezkou lesní cestou až pak narazíte na řeku Dračice, kterou přejedete a za chvíli přijedete k penzionu Ranč U Irský žízně. Pokračujete po trase a zanedlouho vás čeká krátký úsek po silnici, na první odbočce sjedete a přijedete do obce Krabonoš. Přejedete přes Lužnici a projedete okolo Josefského rybníku do Českých Velenic.

Zpátky se vrátíte kolem Vyšenského potoka a Pánského rybníka. Dojedete k Žofině Huti, kolem obce Trpnouze a Hranice. Poté vás čeká malá víska Jandovka a okolo vodní plochy Velký Šustov do obce Hrdlořezy přijedete do Suchdole nad Lužnicí. A opět přes Novou Huť se vrátíte zpět do Staňkova.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 83 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.