5 / 3

Staňkov - České Velenice

Krásná trasa přírodou, při níž budete kopírovat hranici s Rakouskem a objedete Malý a Velký London. Je určena spíše trén...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 83 km

Popis cyklotrasy

Krásná trasa přírodou, při níž budete kopírovat hranici s Rakouskem a objedete Malý a Velký London. Je určena spíše trénovaným sportovcům nebo nadšencům, kterým nevadí kopce. Ze Staňkova vyjedete směrem na Novou Huť a pojedete hezkou lesní cestou až pak narazíte na řeku Dračice, kterou přejedete a za chvíli přijedete k penzionu Ranč U Irský žízně. Pokračujete po trase a zanedlouho vás čeká krátký úsek po silnici, na první odbočce sjedete a přijedete do obce Krabonoš. Přejedete přes Lužnici a projedete okolo Josefského rybníku do Českých Velenic.

Zpátky se vrátíte kolem Vyšenského potoka a Pánského rybníka. Dojedete k Žofině Huti, kolem obce Trpnouze a Hranice. Poté vás čeká malá víska Jandovka a okolo vodní plochy Velký Šustov do obce Hrdlořezy přijedete do Suchdole nad Lužnicí. A opět přes Novou Huť se vrátíte zpět do Staňkova.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí