5 / 4

Stará Boleslav - kaple sv. Václava

Jedná se o nenáročný výlet, který lze zvládnout během půl dne, celá trasa vede po rovinatých asfaltových nebo polních ce...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 20 km

Popis cyklotrasy

Jedná se o nenáročný výlet, který lze zvládnout během půl dne, celá trasa vede po rovinatých asfaltových nebo polních cestách. Okruh není dlouhý, proto je možno ho podniknout i s menšími dětmi na kole.

Zaparkujeme ve Staré Boleslavi, odkud se na kolech vydáme po silnici směr Káraný. Po přejezdu mostu se napojíme na souběžně vedené turistické a cyklistické značení a ze silnice odbočíme vpravo. Držíme se značek, které nás po okraji staroboleslavských lesů vyvedou do Nového Vestce k mostu přes Jizeru. Přejedeme most a cyklistické značení nás přivede k rozcestníku v Káraném u vodárny. Odtud pokračujeme až k rozcestí u čelákovického zdymadla, kde odbočíme vlevo do chatové osady Grado.

Chatovou osadou a přes lávku přes staré rameno Labe nás provedou žluté turistické značky. Na kraji lesa se žluté značky odpojí vpravo, my pokračujeme lesní cestou přes rozcestí Na Blatech až na křižovatku cest, kde se dáme vpravo a po chvíli podél vodárenských objektů dorazíme k bývalé eremitáží Svatý Václav.

Od kapličky se vracíme stejnou cestou ke křižovatce, tam pokračujeme rovně po asfaltové silnici do Káraného. Na křižovatce v Káraném odbočíme doprava a zanedlouho jsme opět u mostu přes Jizeru v Novém Vestci. Odtud zpět do Staré Boleslavi můžeme jet stejnou cestou jako na začátku výletu anebo se vrátit po silnici.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí