Cyklotrasa Stará Boleslav - kaple sv. Václava

Jedná se o nenáročný výlet, který lze zvládnout během půl dne, celá trasa vede po rovinatých asfaltových nebo polních cestách. Okruh není dlouhý, proto je možno ho podniknout i s menšími dětmi na kole.

Zaparkujeme ve Staré Boleslavi, odkud se na kolech vydáme po silnici směr Káraný. Po přejezdu mostu se napojíme na souběžně vedené turistické a cyklistické značení a ze silnice odbočíme vpravo. Držíme se značek, které nás po okraji staroboleslavských lesů vyvedou do Nového Vestce k mostu přes Jizeru. Přejedeme most a cyklistické značení nás přivede k rozcestníku v Káraném u vodárny. Odtud pokračujeme až k rozcestí u čelákovického zdymadla, kde odbočíme vlevo do chatové osady Grado.

Chatovou osadou a přes lávku přes staré rameno Labe nás provedou žluté turistické značky. Na kraji lesa se žluté značky odpojí vpravo, my pokračujeme lesní cestou přes rozcestí Na Blatech až na křižovatku cest, kde se dáme vpravo a po chvíli podél vodárenských objektů dorazíme k bývalé eremitáží Svatý Václav.

Od kapličky se vracíme stejnou cestou ke křižovatce, tam pokračujeme rovně po asfaltové silnici do Káraného. Na křižovatce v Káraném odbočíme doprava a zanedlouho jsme opět u mostu přes Jizeru v Novém Vestci. Odtud zpět do Staré Boleslavi můžeme jet stejnou cestou jako na začátku výletu anebo se vrátit po silnici.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 20 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!