5 / 4

Staré Město - Buchlovice

Výchozím bodem je Staré Město. Zaparkujeme na okraji města u silnice vedoucí na Velehrad. Přejedeme nadjezd přes hlavní ...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 23 km

Popis cyklotrasy

Výchozím bodem je Staré Město. Zaparkujeme na okraji města u silnice vedoucí na Velehrad. Přejedeme nadjezd přes hlavní silnici vedoucí na Napajedla a na další křižovatce odbočíme doleva a po asfaltové cyklostezce se dostaneme na Velehrad.

Před Velehradem si můžeme udělat krátkou zajížďku k Archeoskanzenu Modrá. Ve Velehradě stojí za prohlídku klášter s bazilikou Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje. Pokud zajedeme k základní škole, objevíme pěkné dětské hřiště.

Na hlavní křižovatce zabočíme doleva a za Velehradem začneme stoupat na Tupesy. Jedeme cyklostezkou, která vede podél silnice. V obci se dáme doprava směrem na Buchlovice a opět nás čeká táhlé stoupání. V Buchlovicích dojedeme k zámku, bohužel do zámeckého parku je vstup s koly zakázán a platí se i vstupné.

Z Buchlovic se do Starého Města vracíme po cyklotrase, která v úseku do Zlechova vede po vedlejší silnici.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí