Cyklotrasa Staré Město - Buchlovice

Výchozím bodem je Staré Město. Zaparkujeme na okraji města u silnice vedoucí na Velehrad. Přejedeme nadjezd přes hlavní silnici vedoucí na Napajedla a na další křižovatce odbočíme doleva a po asfaltové cyklostezce se dostaneme na Velehrad.

Před Velehradem si můžeme udělat krátkou zajížďku k Archeoskanzenu Modrá. Ve Velehradě stojí za prohlídku klášter s bazilikou Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje. Pokud zajedeme k základní škole, objevíme pěkné dětské hřiště.

Na hlavní křižovatce zabočíme doleva a za Velehradem začneme stoupat na Tupesy. Jedeme cyklostezkou, která vede podél silnice. V obci se dáme doprava směrem na Buchlovice a opět nás čeká táhlé stoupání. V Buchlovicích dojedeme k zámku, bohužel do zámeckého parku je vstup s koly zakázán a platí se i vstupné.

Z Buchlovic se do Starého Města vracíme po cyklotrase, která v úseku do Zlechova vede po vedlejší silnici.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 23 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.