5 / 5

Šternberk - Horní Loděnice

Na cestu k pramenům Těšíkovské kyselky se vydáte přímo ze Šternberka, kde si nenechte ujít prohlídku středověkého hradu ...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 24 km

Popis cyklotrasy

Na cestu k pramenům Těšíkovské kyselky se vydáte přímo ze Šternberka, kde si nenechte ujít prohlídku středověkého hradu a neváhejte také zavítat do unikátní Expozice času ve Šternberku. Uvidíte, jak se čas projevoval v módě nejrůznějších období od pravěku až do současnosti, jak ovlivňoval medicínu, hudbu či výtvarné umění. Poznáte, jaké to je stoupnout si na nultý poledník v Greenwichi. Hudební zážitek nabídne zvonkohra z Lorety v Praze nebo vyzvánění 250 zvonů z nabídky audioboxu. Na modelech si můžete vyzkoušet fungování mechanických hodin a názorně uvidíte také hodinářskou dílnu nebo ukázky té nejmodernější hodinářské výroby.Cestou budete projíždět řadou atraktivních přírodních lokalit s krásnými výhledy do okolí. Jde o náročnější trasu s převýšením a stoupáním, vhodná pro trekingová i horská kola.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí