Cyklotrasa Stožec - Lenora

Výchozím bodem zvolíme vesničku Stožec. Na hlavní křižovatce cest u penzionu a restaurace Pstruh odbočíme doleva a po asfaltové cyklostezce míříme do Černého Kříže. Na rozcestí Černý Kříž – u mostu zahneme doleva, překleneme most přes Studenou Vltavu a po úzké pěšině se dostaneme na rozcestí U Mrtvého luhu. Odtud už přijíždíme do Dobré, která se pyšní lidovou architekturou, díky níž byla vyhlášena chráněnou vesnickou památkovou rezervací.

Z Dobré pokračujeme dál až na rozcestí Zelená cesta, kde se dáme doprava. Dojedeme na zámek Lenora. V okolí zámku se nachází sklářské muzeum a most, který sloužil k zadržování dřeva splavovaného do papírny ve Větřní. Z kryté lávky byly pomocí trámů zasunutých v podlaze polena po přepočítání spouštěna. 

Po prohlídce zámku a okolí se vrátíme zpět na Zelené rozcestí a zahneme opět doprava. Projedeme lesní cestou Šumavy. Na rozcestí Hniliště rovně a pokud na další křižovatce zabočíme doprava, najdeme tu zbytky nejstarší přehrady v Čechách. Pro zpáteční cestu pak sledujeme stezku až do Stožce.Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 33 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.