5 / 4

Stožec - Lenora

Výchozím bodem zvolíme vesničku Stožec. Na hlavní křižovatce cest u penzionu a restaurace Pstruh odbočíme doleva a po as...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 33 km

Popis cyklotrasy

Výchozím bodem zvolíme vesničku Stožec. Na hlavní křižovatce cest u penzionu a restaurace Pstruh odbočíme doleva a po asfaltové cyklostezce míříme do Černého Kříže. Na rozcestí Černý Kříž – u mostu zahneme doleva, překleneme most přes Studenou Vltavu a po úzké pěšině se dostaneme na rozcestí U Mrtvého luhu. Odtud už přijíždíme do Dobré, která se pyšní lidovou architekturou, díky níž byla vyhlášena chráněnou vesnickou památkovou rezervací.

Z Dobré pokračujeme dál až na rozcestí Zelená cesta, kde se dáme doprava. Dojedeme na zámek Lenora. V okolí zámku se nachází sklářské muzeum a most, který sloužil k zadržování dřeva splavovaného do papírny ve Větřní. Z kryté lávky byly pomocí trámů zasunutých v podlaze polena po přepočítání spouštěna. 

Po prohlídce zámku a okolí se vrátíme zpět na Zelené rozcestí a zahneme opět doprava. Projedeme lesní cestou Šumavy. Na rozcestí Hniliště rovně a pokud na další křižovatce zabočíme doprava, najdeme tu zbytky nejstarší přehrady v Čechách. Pro zpáteční cestu pak sledujeme stezku až do Stožce.Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí