5 / 4,375

Strachotín - Pasohlávky

Výlet začíná v obci Strachotín. Jedeme přes přehradu, těsně před Dolními Věstonicemi odbočíme doprava na cyklostezku pod...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 27 km

Popis cyklotrasy

Výlet začíná v obci Strachotín. Jedeme přes přehradu, těsně před Dolními Věstonicemi odbočíme doprava na cyklostezku podél nádrže. Polní cestou zamíříme do Brodu nad Dyjí. Dostaneme se na druhou stranu vodní nádrže a dojedeme do Pasohlávek. Lze pokračovat podél vodní nádrže, ale my cyklotrasu opustíme a směřujeme po silnici k rybníku Vrkoč.

Za přejezdem přes hlavní silnici objevíme restauraci s venkovním posezením a dětským koutkem. Před obcí Ivaň zahneme doprava a jedeme po cyklostezce podél řeky Jihlavy. Přejedeme most přes Jihlavu a následně i řeku Svratku. K cyklotrase se přidá žlutá turistická značka, která nás zavede až do Strachotína. Odtud máme pěkný pohled na zříceninu hradu Děvičky a Děvín. Ve Strachotíně vidíme podél cesty spoustu vinných sklípků. Celá trasa je po rovině.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí