Cyklotrasa Strachotín - Pasohlávky

Výlet začíná v obci Strachotín. Jedeme přes přehradu, těsně před Dolními Věstonicemi odbočíme doprava na cyklostezku podél nádrže. Polní cestou zamíříme do Brodu nad Dyjí. Dostaneme se na druhou stranu vodní nádrže a dojedeme do Pasohlávek. Lze pokračovat podél vodní nádrže, ale my cyklotrasu opustíme a směřujeme po silnici k rybníku Vrkoč.

Za přejezdem přes hlavní silnici objevíme restauraci s venkovním posezením a dětským koutkem. Před obcí Ivaň zahneme doprava a jedeme po cyklostezce podél řeky Jihlavy. Přejedeme most přes Jihlavu a následně i řeku Svratku. K cyklotrase se přidá žlutá turistická značka, která nás zavede až do Strachotína. Odtud máme pěkný pohled na zříceninu hradu Děvičky a Děvín. Ve Strachotíně vidíme podél cesty spoustu vinných sklípků. Celá trasa je po rovině.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 27 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.