5 / 3,16666666666667

Strakonice - Volyně

Ačkoliv ze Strakonic do Volyně vede přímá cyklostezka, doporučujeme projet Hošticemi. Pokud nejste přímo ze Strakonic, m...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 18 km

Popis cyklotrasy

Ačkoliv ze Strakonic do Volyně vede přímá cyklostezka, doporučujeme projet Hošticemi. Pokud nejste přímo ze Strakonic, můžete si prohlídnout místní gotický hrad. Dnes zde najdete Muzeum středního Povltaví, kde jsou vystaveny exponáty zachycující společnost v období pravěku, rod Rožmberků nebo výrobky pocházející ze Strakonicka - fezy a motocykly. Pak se dáte na cyklostezku Otavská a Volyňka. Projedete vesnicemi Mutěnice, Radošovice a Kapsova Lhota.


V Hošticích si můžete připomenout natáčení komedie Slunce, seno... a prohlédnout si Ranč Šimona Pláničky, kde si ve skanzenu prohlídnete exponáty a rekvizity ze zmíněné trilogie. V Milejovicích se od stezky odpojíte a pojedete směrem na Přechovice. Odtud je to jen kousek do Volyně.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí