Cyklotrasa Sušice - zámek Nemilkov

Prvním místem, na které na této trase narazíte je kamenná rozhledna Svatobor.  Z vyhlídkového ochozu ve výšce 28 metrů se vám naskytne pohled na hřebeny Plesné, Polední hory, Ždánidla a při dobré viditelnosti můžete spatřit i hřeben Boubína. Součástí rozhledny je restaurační a ubytovací zařízení.

V obci Svojšice si můžete prohlédnout tvrz, která byla postavena jako věžovitá budova se dvěma patry obehnaná vodním příkopem s padacím mostem. Později ztratila svoji funkci a byla přestavěna na sýpku. Dnes je tvrz v rukou soukromých majitelů, kteří ji opravují, kteří vás na požádání po tvrzi provedou.

Další obcí, kde se můžete zastavit je Petrovice u Sušice a secesní zámek Kněžice. Nyní po rekonstrukci slouží jako luxusní hotel s restaurací pro dánskou klientelu.

U Velhartic projedete kolem Werichovy chaty a hradu Velhartice. Jeho dominantu tvoří gotický Rajský palác a protější obranná věž Putna. Obě části jsou propojeny kamenným mostem se čtyřmi lomenými oblouky, který k nim doléhal dřevěnými padacími můstky. 

A na závěr trasy si prohlídnete zámek Nemilkov. Jednopatrová budova ve tvaru kříže má na fasádě dochované zbytky renesančních psaníček. Poplužní dvůr s pivovarem a lihovarem sloužil také k potřebám světoznámé lesní školky.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 24 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.