5 / 5

Sušice - zámek Nemilkov

Prvním místem, na které na této trase narazíte je kamenná rozhledna Svatobor.  Z vyhlídkového ochozu ve výšce 28 metrů s...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 24 km

Popis cyklotrasy

Prvním místem, na které na této trase narazíte je kamenná rozhledna Svatobor.  Z vyhlídkového ochozu ve výšce 28 metrů se vám naskytne pohled na hřebeny Plesné, Polední hory, Ždánidla a při dobré viditelnosti můžete spatřit i hřeben Boubína. Součástí rozhledny je restaurační a ubytovací zařízení.

V obci Svojšice si můžete prohlédnout tvrz, která byla postavena jako věžovitá budova se dvěma patry obehnaná vodním příkopem s padacím mostem. Později ztratila svoji funkci a byla přestavěna na sýpku. Dnes je tvrz v rukou soukromých majitelů, kteří ji opravují, kteří vás na požádání po tvrzi provedou.

Další obcí, kde se můžete zastavit je Petrovice u Sušice a secesní zámek Kněžice. Nyní po rekonstrukci slouží jako luxusní hotel s restaurací pro dánskou klientelu.

U Velhartic projedete kolem Werichovy chaty a hradu Velhartice. Jeho dominantu tvoří gotický Rajský palác a protější obranná věž Putna. Obě části jsou propojeny kamenným mostem se čtyřmi lomenými oblouky, který k nim doléhal dřevěnými padacími můstky. 

A na závěr trasy si prohlídnete zámek Nemilkov. Jednopatrová budova ve tvaru kříže má na fasádě dochované zbytky renesančních psaníček. Poplužní dvůr s pivovarem a lihovarem sloužil také k potřebám světoznámé lesní školky.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí